הגיגים לשבת: בנימה אישית – 20.05.2017

מי שקורא את דיווחי סוף השבוע וחשוף לעולם הפייסבוק, לא יכול שלא להימלט מההרגשה שמשהו רע קורה במושבה שלנו. קונקרטית הדבר בלט השבוע בתחומי החינוך והתברואה, אולם כולם יודעים ומבינים שיש עוד תחומים שהמגמה הרעה פשתה בהם ויש מי שנותנים כדוגמה אף גם את תרבות הדיון בישיבות המועצה האחרונות.

תהיתי ארוכות האם להתייחס לנושא, שהרי ראש המועצה נמצא במיטת חוליו, ואין זה נכון במצב כזה, לכאורה, למתוח ביקורת.

אולם, תושבים יקרים, ככל שעוברים הימים, והופכים לשבועות וחודשים… אני מוצאת את עצמי בתחושה לא נוחה שבשתיקתי (הנובעת מכבוד ורגישות כלפי המצב) הנני חוטאת לתפקידי הציבורי. אז לא עוד (!)

לאור הפגיעה המתמשכת בתושבים שהם עבורי, כנבחרת ציבור, הראשונים במעלה ובראש סדר העדיפויות, אני בוחרת להתייחס לנושא.

במערכת הבחירות האחרונה ובארבע השנים מאז, ניסיתי לשקף את המצב האמיתי, אך כל עוד ראש המועצה כיהן בתפקידו בפועל, התופעה חשפה טפח ובעזרת דוברות וקוסמטיקה הוסתרו מכם טפחיים.

לצערי, המדובר בתופעות שאפיינו את הקדנציה האחרונה כולה, גם בעת שראש המועצה עוד היה נוכח (דוגמאות בולטות – ההחלטה על סגירת הסדנאות, כרסום מתמיד בשטחי ביה"ס החקלאי, בעיות חוזרות ונשנות בענייני תברואה, איכות הסביבה, חינוך ורווחה, תרבות דיון קלוקלת, היעדר חשיבה מעמיקה לטוח ארוך ולמעשה התנהלות שוטפת ולא ניהול ויד מכוונת). כל הפונים אליי מדי יום יכולים להעיד כאלף עדים על המצב לאשורו, ובטח לא ייתנו יד לאשליה המסוכנת העלולה להיווצר בקרוב, שעם חזרתו של ראש המועצה לאחר תקופת מחלה ארוכה הכל יבוא על מקומו בשלום – נוכחותו היא שהביאה אותנו עד הלום, האנשים שבחר לקואליציה שלו כולל סגנו וממלא מקומו (שנגדו יוצאת חלק מהתרעומת כיום) והוא בכלל יציר כפיו של ראש המועצה.

יתירה מזאת כפי שטרחה המועצה להבהיר בהודעות לעיתונות – ראש המועצה נמצא בקשר שוטף ואף מאשר הודעות לעיתונות, ולכם אגלה שנאמר לי כי אף מנחה את אנשיו כיצד להצביע בישיבות – קרי מוסיף לנהל מרחוק ואף דואג תדמיתית ששמו יוזכר תחת כל עץ רענן שלא במקרה ישכחו מי הבוס…

אני מאחלת עם יד על הלב ועם הרבה רצון טוב וכוונה מלאה בריאות שלמה לראש המועצה ומקווה שיחזור למלא את כהונתו עד סופה – אבל – זהו, מספיק !

מה שהציבור חש לאחרונה הוא רק סימפטום לתופעות העומק הרחבות שמניינן עוד מקדנציות קודמות. הגיע הזמן להחליף את ראש המועצה ואת אנשיו – מגיע לפרדס חנה כרכור טוב הרבה יותר (בטח כשמסתכלים על רשויות מקומיות אחרות במדינתנו).

רק שינוי מן המסד לטפחות, יבטיח צמיחה ושגשוג ותחושת גאווה מחודשת של הציבור במקום מגוריו, במקום כעס מצטבר ותלונות אינסוף על אלו שנבחרו להנהיגו.

שבת שלום

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, מן העיתונות, משולחנה של הגר, עם התגים , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם