הגיגים לשבת: קרקע… חלום… מורשת… ערכים… מדינה – 14.05.2016

תארו לכם שהיתה לכם קרקע והיה לכם חלום…

תארו לכם שילדיכם, שנים אחרי לכתכם, ימשיכו לקיים את צוואתכם ולממש את חלומכם ולחרוט עבור הדורות הבאים את אותם ערכים עליהם גידלתם אותם, באמצעות החברה שאתם ייסדתם.

באותן שנים תפעל במקביל חברה נוספת ששמה לעצמה מטרות דומות וילדיכם יחשבו לנכון לחתום איתה על חוזה ותכניות – הכל תחת ההתחייבות לשמירת הקרקע והחלום שכבר הפך למציאות. בנוסף, יודיעו ילדיכם למדינה שהם מעבירים לידיה את כל הזכויות של החברה שייסדתם וראש הממשלה בכבודו ובעצמו יקריא בכנסת את ההודעה, צוואתכם שלא נכתבה. המטרות שלשמן פעלתם כל ימי חייכם יהיו כעת בידיים הנאמנות של המדינה, אשר מבטיחה בפועל את המשך השימוש בקרקע בהתאם למורשתכם – מורשת של אהבת האדם והמולדת, מורשת של ערכים חברתיים וחינוכיים קודש לכלל. זה יהיה כך כחצי מאה. 50 שנים.

ואז, יום אחד, יתגלה כי החברה ההיא שחתמו איתה ילדיכם את החוזה לניהול הקרקע – נקלעה לקשיים. זה יתגלה כך פתאום ובלי שומר בשער… החברה תתחיל למכור לידיים פרטיות נכסים ובהם חלקים מהקרקע – שלכם… אותה הקרקע שהמדינה הבטיחה לשמור עליה עבורכם… ולא רק זאת, יתגלה כי החברה המתקשה נמנעת מעימות ישיר עם ראש המועצה המקומית שחייבת לה כספים "כי הוא מוביל את הוועדה המקומית אליה הוגשו תכניות שינוי התב"ע"… התב"ע שעתידה לשנות את ייעוד האדמות מתכליות ציבוריות לנדל"ן מניב…

רק תתארו לכם שזה היה קורה לכם, לילדיכם… ואתם כבר אינכם וגם ילדיכם לא… אבל המדינה כן…

ובכן, זה בערך מה שקרה במתחם החקלאי.

והיום אנחנו כאן וזו האחריות שלנו.

בכתב הערר שהגשתי השבוע למועצה הארצית לתכנון ולבנייה, קראתי למדינה להתעורר.

חומסים את אדמותיה !!

כך כתבתי בסיכום דבריי: "…אדמות שנתרמו בהתאם לחזון הציונות המגשימה, החקלאית והמיישבת של הברון רוטשילד. איש אינו אמור 'לעשות לביתו' בנכסים, אשר נתרמו למען הציבור. ריבוי ההתנגדויות כוון גם כנגד תוצאתה הישירה של מכירת הקרקעות– הפגיעה במטרה שלשמה ייעד אותן התורם. מטרתו המקורית של התורם באה לידי ביטוי תכנוני מפורט ומדוקדק בתכניות ש/1 ו-ש/228, ואילו תכנית ש/1402/א הופכת את מטרת התורם ואת ייעודו המקורי של בית הספר לאין ולאפס".

מי מכם ששותף לקריאה זו – מוזמן להצטרף בחתימה בקישור הבא:
http://www.atzuma.co.il/haklaiphk

כתב הערר המלא זמין לעיונכם כאן –
http://www.bih.org.il/…/%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%9D-%D7%94%D7…/

עצומה

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, משולחנה של הגר, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם