הגיגים לשבת – 19.03.2016

שבוע שנפתח באבל ושמחה ומסתיים בתקווה ואופטימיות זהירה.

חברה קרובה מזה שלושים שנה הלכה לעולמה בטרם עת ביום שני האחרון. ההלוויה היתה בשעה 16:00, עת הקריא הרב פסוקי "אשת חייל". שלוש שעות מאוחר יותר, ביפו העתיקה, תחת חופה וקידושין – נישא חבר קרוב לבחירת לבו, בטקס מרגש שבו הדמעות התערבבו בין העצב הגדול של מחציתו הראשונה של היום, להתרגשות והשמחה של מחציתו השנייה.

רגע עמדתי בבית העלמין, רגע באולם השמחות – ובתוך כל זה, רצות בי המחשבות על פגישה שהיתה ערב קודם, על הפגישה הבאה מחר, על מיליון פניות וסוגיות שממתינות למענה, על הרצאתה של חן מילר ב-TED, על נאום החינוך והעוני של העיתונאית מירב בטיטו, על פתיחת עסקים בשבת, על כוחה של מילה, על ציניות, על פוליטיקה ולמה בעצם אני שם ?

ישנו רגע כזה, במעבר שבין אבל לשמחה, שבו אדם צריך להחליט. את ההחלטה שלי עשיתי לפני שנים. ביום שני האחרון חידשתי אותה. הבנתי שהחלטתי נכון.

בשבוע הקרוב צפויים מספר דיונים חשובים, בעקבות פעולות שהובלתי ביחד אתכם:

1. ביום שני, 21.03, יתקיים דיון נוסף בוועדה המחוזית חיפה בדבר התכנית לשינוי ייעוד אדמות החקלאי (דיון חוזר לפי סעיף 106ב לחוק התכנון והבניה).

2. ביום שלישי, 22.03, יתקיים דיון בוועדת החינוך של הכנסת בדבר עתיד ביה"ס הסדנאות.

3. בימים שלישי ורביעי, 22-23.03, נציג משרד הפנים ('חוקר') יגיע ליישוב ליומיים מתוך ארבעה בהם יאזין לתושבים אשר הגישו התנגדות לתכנית המתאר החדשה של הישוב.

דיונים אלה הם נקודות ציון משמעותיות במאבקים שהלוואי ולא היה בהם צורך. יום יבוא וכך יהיה.

בינתיים, 'המאבק', הגשת 'התנגדות', מינוי 'חוקר', הם האמצעים הדמוקרטיים הלגיטימיים לתיקון, שיפור, ייעול ובמקום מסוים גם עשיית צדק.

אני גאה במהלכים הללו, מתחזקת עוד יותר בהחלטה שלי ובכם – שאתם שם איתי לאורך הדרך – למען עתיד היישוב שלנו, עתיד הדור הבא, למען הכלל.

שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם