הגיגים לשבת – מחליפים את השלטון המקומי הפרדס חנה כרכור – 06.08.2017

"תנו לגמור…ללכת…", "החיים לא התחילו כשאת התחלת להיות חברת מועצה", "טיפשה", "אז אל תצביעי עבורי בבחירות הבאות", "אני לא רוצה לענות לך", "תתבעי אותי בבית משפט", "תראי איך את נראית", "את עושה פוליטיקה", "מנהלת מחלקה לא הייתי שם אותך", "תסתמי את הפה שלך"…

אלו רק מקצת מן הביטויים השגורים בפיהם של מנהלי המועצה המקומית פרדס חנה-כרכור (לצערי גם דרג פקידותי בכיר) כשהם נדרשים לדיון מעמיק, לשקיפות, לקבלת החלטות שאינה בחדרי חדרים ולמענה אמיתי לציבור התושבים. חיים געש, אלדד בר כוכבא – שניים שהם בעצם אחד, השני יציר כפיו של הראשון, עושים כל שהם יכולים מתחילת הקדנציה, פעם זה ופעם זה, כדי לצאת ידי חובה בכל הקשור לדירקטוריון המועצה – קרי נציגי הציבור שנבחרו בבחירות לגיטימיות, קרי אתם הציבור, על מנת להקטין, לגמד ולבטל באורח בוטה אותי ואת חברי האופוזיציה (תוך היצמדות לכאורה לחוק היבש). הכל כדי שאתם, הציבור, לא תשימו לב למעשים השערורייתיים שהם מקדמים בחדרי חדרים.

זה מתחיל מתקציב חסר מעוף וחזון (שנה אחר שנה באורח שיטתי), חוסר תכנון לטווח רחוק ו'שאר ירקות' שמותירים את ההשקעה לנפש ורמת התשתיות בפרדס חנה כרכור מהנמוכות בהשוואה ליישובים מקבילים.

ממשיך בסגירת מוסדות חינוך, ריסוק זכויות עובדים, הטלת קנסות ללא סמכות, עובר בהקצאות קרקע בלתי חוקיות והחלפות שטחי ציבור עם יזמים פרטיים ועובר ב"רוח המפקד" לפיה נקיים את ישיבות המועצה רק כי אנחנו חייבים ע"פ חוק, נגיש חומרים לחברי האופוזיציה רק 48 שעות לפני הדיון (כי זה פרק הזמן המינימלי שקובע החוק – ועדיף שלא נאפשר להם להתכונן לדיון כהלכה כי מה זה משנה מה הם בכלל יגידו), נשתלח בהם בדיון ונבטלם בזלזול, נקצוב זמני דיבור ואפילו נאפשר לפקידים בכירים במועצה להשתלח בנבחרי הציבור (כי גבה לבבם).

חיים געש, שבצלו ובהרשאתו צמחה התרבות הזו במושבה שלנו, ידע אולי לקיים את הדיון בדרך מעט יותר "מתורבתת" ולנסות להסוות את הזלזול המופגן (לא הרבה יותר – ממליצה לכולם להסתכל בארכיון שידורי ישיבות המועצה) אבל אין להתבלבל – מה שאנו רואים היום ממש לא צמח בתקופה האחרונה – השוביניזם, הזחיחות והזלזול בתושבים ובנבחריהם אשר באופוזיציה – מרחפת שם למן היום הראשון ועברה לצערי, במלוא תפארתה בהורשה לממלא מקומו ולאחרים בהנהלת המועצה.

הם לא רוצים שתראו אותם. כי מבחינתם אין צורך בישיבות מליאה. מבחינתם לסגור הכל בחדרי חדרים וזהו, למה לקיים דיון מקצועי ? זה רק מפריע…

הישיבה האחרונה הייתה ביטוי חריף ובפרהסיה למה שמנסים להסתיר מכם הציבור. הם למדו להתנהל מול המצלמות שבזכותי הפכו לחלק אינטגרלי מישיבות המועצה, אולם בכל הפסקה שמוכרזת כשהטונים מעט עולים או שליו"ר נראה שההצבעה לא הולכת להיות כמו שהוא רוצה – מורידים את השאלטר ואין שידור.

כך היה, כשההצבעה על חוק העזר בנושא החנייה הסתיימה ברוב בעד הצעתי שלי ולמעשה נגד זו של מ"מ ראש המועצה… פרץ כעסו והוא הורה על הפסקה. בסיומה של ההפסקה (ואנחנו רק בנושא הרביעי מתוך 15 וכבר עברו שעתיים וחצי דיון)… פתח מחדש את הישיבה, שאל בשקט רב 'מי בעד אישור סעיפים 5 עד 15', ספר אצבעות 5 חברי מועצה שישבו בקרבתו ונעל הישיבה. זאת, מבלי שיתר חברי המועצה בכלל מודעים למעשיו וללא עמידה בכללי החוק לפיהם מחויב דיון בכל נושא (ואגב היו שם בחדר 6 חברי מועצה נוספים שלא הצביעו) כך שלהצבעה שערך אין כל תוקף חוקי – הוא פשוט היה עסוק כל כך בסתימת פיות שאפילו את הספירה הפשוטה ביצע לא נכון.

זה לקח 30 שניות בקושי – נעל את הישיבה וסתם לכולם את הפיות… זה היה אז שהחלטתי, באורח חריג, לפתוח את המצלמה…

מאז, כבר יומיים שהוא בהיסטריה. מדוע ? מחמת כעסכם וההזדהות שלכם עם הבושה שכך מתנהל היישוב שאנחנו כל כך אוהבים (רק תארו לעצמכם מה קורה בדיוני הוועדה לתכנון ובניה – שם אין מצלמות…).

כמו געש ובצלמו ובדמותו גם בר כוכבא התרגל לחשוב שאף אחד לא יכול עליו… שהוא יכול להמשיך לסגור דילים בחדר ההנהלה… או ברשות הרישוי מבלי שעין הציבור שוזפת את מעשיו…

אבל מה לעשות שאנחנו בעידן חדש !

הם אומרים שאני פופוליסטית. שאני עושה פוליטיקה. שאני דמגוגית.

אני עונה להם כאן: אתה מר געש שממיטת חולייך מפעיל את אנשיך בהצבעות גם מבלי להיות נוכח בחדר, חותם על מסמכים, מאשר כספים ומוסר הודעות לעיתונות… ואתה, בר כוכבא, יציר כפיו ועושה דברו – תם העידן שלכם !

אני כאן כדי להישאר – כדי שאתם תתנו דין וחשבון על מעשיכם ועל מנת שתדעו כי התושבים אינם הפקר עוד !

אתם תמשיכו לקרוא לי "מתנגדת סדרתית" ואני אמשיך בדרכי, כי רק טובת הציבור עומדת לנגד עיניי. בניגוד אליכם, שליחותי הציבורית נעשית בהתנדבות מלאה ואמשיך לצעוד עם האמת שלי ועם אלפי תושבים הזקוקים לה.

לצערי, נגזר עלינו להמתין עוד קצת עד לבחירות המקומיות הבאות. את דעת הציבור על ההתנהלות שתוארה ונראתה כאן, על גירוד גבולות החוק וההחלטות בחדרי חדרים, ועל הזלזול המופגן בציבור ובנבחריו, אתם תפגשו בקלפי בנוב' 2018.

הפעם לא רק נמאס, אלא הנזק שאתם מסבים ליישוב ברור ונראה לעיני כל (כולל לתושבים שתמכו בכם בעבר).

#מחליפים_את_השלטון_המקומי_בפרדס_חנה_כרכור !

לפוסט בפייסבוק – לחצו כאן

 

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם