ההתנגדויות לתכנית המתאר בפח’’כ: ’’אין צורך בהכפלת הבינוי ביישוב’’

פורסם בעיתון 'מגזין המושבות' / מאת רעי קציר / 25.03.2016 

(לעיון בכתבה המלאה – לחצו כאן)

השבוע התקיימו שני ימי השמעת ההתנגדויות הראשונים, בהם הציגו את ההתנגדויות עשרות אדריכלים ועורכי דין המייצגים את מגישי ההתנגדות, וכמו כן הגיעו להשמיע את התנגדותם גם תושבי היישוב. חלק מההתנגדויות עסקו בקניין פרטי וחלק באופן כללי יותר ביחס לישוב בנושאים של בנייה רוויה, כבישים, שינוי יעוד קרקע מחקלאית לבנייה ועוד.

חברת המועצה ויו"ר האופוזיציה הגר פרי-יגור, מתכננת ערים במקצועה, הציגה את התנגדותה בפני החוקר בנושאים כמו היעדר דיון בתכנית בוועדה המקומית החדשה של פרדס חנהכרכור, היעדר מענה לסוגיית ההתחדשות העירונית, וכן לסוגיית דיור בר השגה. עוד הציגה טענות לחוסר בקביעת מנגנוני שלביות וערעור על יעד האוכלוסייה שקבעה התוכנית, היעדר נתונים בדבר הפגיעה בשטחים החקלאיים, מערכת הספורט היישובית ועוד.

פרי-יגור: "אחרי 44 שנים שבהן לא הוכנה תוכנית מתאר, ראוי ונכון שתקודם כזו לפרדס חנהכרכור. אלא שהתוכנית שהוגשה נראית כמו כתב כמויות ויש בה החמצה גדולה של הבאת בשורה לישוב. אין שום תכתיב שקובע שתוכנית מתאר צריכה להציע הכפלת הבינוי והאוכלוסייה. תוכנית מתאר צריכה להיות מספיק רגישה למצוא את האיזון הנכון שבין פיתוח של ישוב לבין חיזוק הקהילה ומרקם החיים בו. התכנית הזו כפי שהוגשה, אין בה נשמה, אין בה בשורה לתושבים אלא ליזמים וקבלנים בלבד בצורה של עוד ועוד יחידות דיור".

אחת ההתנגדויות המרכזיות לתוכנית המתאר עסקה בתוכנית לשינוי יעוד קרקע של 54 דונם משטח ביה"ס "חקלאי" לשכונת מגורים. פרי-יגור התייחסה בהתנגדותה גם לתוכנית זו: "ביקשתי שהבשורה מהתוכנית הזו לתושבים תהיה לכל הפחות מניעת הרס מתחם החקלאי, שהמתחם יישאר כטבעו, כמתחם למטרות חינוך, תרבות וקהילה כריאה הירוקה היחידה שנותרה בישוב".

התנגדויות לתכנית המתאר - כתבה בעיתון מגזין המושבות

התנגדות לתכנית המתאר - בית יד לבנים - 23.03.2016

פורסם בקטגוריה ועדת המשנה לתכנון ובניה, חדשות ועדכונים, מן העיתונות, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם