הכל מתחיל בחינוך

בדרך המובילה אל בית ספר אלונים הלכתי בכל יום בימים בהם הייתה לי ילדות מאושרת במושבה שלנו פרדס חנה כרכור.

המורים שליוו, לימדו וחינכו אותנו בבית הספר היו דמויות חשובות ומרכזיות בחיי המושבה.

פרדס חנה כרכור הצמיחה מתוכה, סיפורי הצלחה בתעשיית ההייטק, בצה״ל, אדריכלים, רופאים ומרצים באקדמיה, אמנים מהשורה הראשונה, יוצרים ואנשי רוח ותרבות, את כל אלו בנתה מערכת חינוך ערכית ציבורית, משותפת לכולם, שבהוויה שלה היא חייה את קהילת המושבה.

"אל תמציאו את הגלגל פשוט תסובבו אותו" – אמר אלברט אינשטיין לדוד בן גוריון וזה בדיוק מה שנעשה כשאבחר לראשות המועצה בפרדס חנה כרכור. נחזור להיות מובילים בחינוך לערכים, להוביל לחינוך הישגי ובעיקר לבנות קהילת חינוך במושבה. המורים והמנהלים של בתי הספר וכל צוותי החינוך יהיו לדמויות מרכזיות בחיי המושבה.

נוביל שיח של חינוך משתף בו הנהגות ההורים, המועצה המנהלים והמורים יישבו יחד סביב שולחנות עגולים, מספר פעמים בשנה ויבנו את קהילת החינוך המובילה של פרדס חנה כרכור.

ההשקעה בחינוך לא תסתיים רק בהגדלת ההשקעה בתקציב החינוך. בעוד שלושה חודשים נתחיל ביישום תכנית מקיפה שמתחילה בגן חכם לגיל הרך, דרך רפורמה בחינוך המשלים (הבלתי פורמלי), עבור בהקמת תיכון חדש ועד בניית מכללה אקדמית בפרדס חנה כרכור.

[בתמונה: מפגש עם כיתות ד' בביה"ס אלונים במסגרת לימודיהם על מנהיגות ודמוקרטיה, כחלק מהיערכות לבחירות למועצת התלמידים. שוחחנו על ערכים, אחריות, התמודדות ועשיית הטוב למען האחר – מפגש מרגש שיישאר בלבי לעד].

פורסם בקטגוריה חדשות ועדכונים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם