הגיגים לשבת: הסיפור האמיתי על ההכרה בביה"ס רימון כרשמי – 25.06.2017

תחילה אדגיש כי אני מברכת את ביה"ס הרימון על הצטרפותו למערכת החינוך המקומית כבית ספר מוכר ורשמי.

הייתי גם שמחה לפרגן באופן מלא כמו בכתבה שפורסמה אתמול אלמלא ידעתי את מה שאני עומדת לספר לכם כאן… מה שלא תמצאו בהודעת הדוברות היפה והמלוקקת של המועצה, מה שלא כתוב בעיתונים, מה שסיפרו לי אנשים שהשביעו אותי כי יישארו אנונימיים וכך יהיה (!)

ראש המועצה ממשיך לפעול על דעת עצמו, למכור לכם כותרות יפות ולהסתיר את האמת מנבחרי הציבור והציבור בכלל.

הסיפור האמיתי הוא על ניצול כוח ושררה. מה שלא מספרים לכם זה על מכבש הלחצים שהופעל על עמותת רימון, על המעבר של ביה"ס למתחם הסדנאות ועל מה שייעשה בשטח שיפונה מחקלאי…

המועצה, שנקלעה לתסבוכת בכל הנוגע לסדנאות, ניצלה את קהילת רימון המשוועת להכרה, כדי לפתור את בעיותיה . מזה שבועות ארוכים, כך נמסר לי, 'חרב' מונחת על צווארה של העמותה, כאשר המועצה התנתה את הסכמתה להכרה בביה"ס כרשמי במעבר המוסד למתחם 'הסדנאות' (מי זו 'המועצה' ? ראש המועצה באמצעות מנהלת אגף החינוך ובמקרה הזה – גם חברי הקואליציה אשר קיבלו עדכון בנושא בחודש שעבר. הנושא לא הובא לדיון במליאת המועצה).

תחילה, דחו הצוותים הפדגוגיים של העמותה, צוות הניהול, ועד העמותה וההורים את הצעת המועצה, למרות שהדבר צפוי להוזיל משמעותית את העלויות להורים כמו גם לשפר את מצבה הכלכלי של העמותה. אבל אז נאמר להם שהמועצה לא תכיר בהם כל עוד הם נמצאים על קרקע שבבעלות התאחדות האיכרים… (אהה… התאחדות האיכרים – זו שלה חלק לא מבוטל מפרשם שינוי יעוד אדמות מתחם החקלאי… עוד חוזר הניגון ?)

מה שלא אמרו להם זה שאין קשר בין בעלות לבין ייעוד הקרקע – הכל בסוף שאלה של כסף… ולראייה הקרקע של מגרש הכדורגל בחקלאי, גם היא של התאחדות האיכרים והיא כן הופקעה ע"י המועצה (אושר לכך תב"ר) – אז למה המועצה לא מפקיעה את הקרקע שעליה ביה"ס רימון כיום ?

ועוד הגדילה מנהלת אגף החינוך לומר, כך נמסר לי, שאין מקום אחר שניתן לעבור אליו, שאין שטחים חומים אחרים ביישוב… אגב, אם אין… אז למה מוותרים כל כך בקלות על 54 דונם בחקלאי לטובת שכונת מגורים ?? ועוד ציינה, כי סגירת הסדנאות היא עובדה מוגמרת (טוב, אז מה אם זה לא נכון… בואו ננצל את כוחנו לרעה וניצור עובדות בשטח שבאמת לא יותירו ברירה…).

ולבסוף אמרו לעמותה שבכל מקרה המועצה לא תתמוך בהכרה ברימון כרשמי אם יישאר בחקלאי (מי זו 'המועצה' אנחנו כבר מבינים…).

אז בסופו של דבר הושגה "פשרה" לפיה בשנה"ל הקרובה יעברו כיתות ז-יב של ביה"ס רימון למתחם הסדנאות ויקבלו את ההכרה המיוחלת. בהמשך יעברו גם גני הילדים וכיתות א-ו שבשנה הקרובה יישארו בחקלאי. זה נוגד את הרצון של העמותה שלא להפריד בין ביה"ס והגנים, זה נוגד את התפיסה של הרצף החינוכי, זה לא תואם את אידיאל חינוך ולדורף אבל הי… אלה התנאים. אז מה אם שום דבר מזה לא נכון ומדובר במשחק לא הוגן.

כותרת יפה שמאחוריה מהלך בכפייה שעלול להיות נגיסה נוספת באדמות הציבור.

אנתרופוסופי לפייס

IMG-20160624-WA0006 (1) IMG-20160624-WA0007 (1)

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, מן העיתונות, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא הגיגים לשבת: הסיפור האמיתי על ההכרה בביה"ס רימון כרשמי – 25.06.2017

  1. מאת אבי‏:

    ענת אני עוקב מקרוב אודות פעילותך כאופוזיציה לוחמת נגד ראש המועצה וזה טוב וזה דמוקרטי וזה חלק ממה שאני מלמד כמורה לאזרחות אבל אמרתי לך לא אחת בפרדס חנה יש שטח חום אחד גדול וקוראים לו מדרשית נועם שיושבת על 44 דונם במרכז המושבה והקרקע היא קרקע למטרות חינוכיות שכיום היא למטרות כלכליות השכרת הקמפוס לכל המרבה במחיר על חשבון הציבור העיסוק האובססיבי בסוגית חקלאי מתחילה לעיף כשיש אדמה חינוכית לא מנוצלת לכי על זה ואל תקשרי כל עשיה כזו או אחרת ישר לפרשת החקלאי כי זה נשמע כמו קאטו הזקן שתמיד אמר ועל רומא להחרב

אשמח לשמוע את תגובתכם