הצעה לסדר – שחמט לכל ילד

להלן הצעה לסדר שהגשתי הבוקר, יום ראשון, 28.08.2016, לראש המועצה וחברי מליאת המועצה:

הנדון:  הצעה לסדר יום לישיבה הקרובה מן המניין בנושא 'קול קורא – שחמט לכל ילד'

האיגוד הישראלי לשחמט בשיתוף עם מפעל הפיס, פרסמו לאחרונה 'קול קורא' לרשויות המקומיות להגיש בקשה להשתתפות במיזם "שחמט לכל ילד" – תכנית לפיתוח של משחק השחמט בכיתות ב'-ג' בבתי הספר של החינוך הפורמלי ברשויות המקומיות ברחבי הארץ, ובשאיפה לעתיד – בניית מועדון וקבוצת שחמט מקומית שתתחרה בליגה האזורית ובאליפות ישראל (מצ"ב הפרסום*).

התכנית תופעל ברשות מקומית אשר תִּבָּחֵר להשתתף במיזם, בהיקף של עד שלוש כיתות ב' (ובשנה לאחר מכן בכיתות ג' באותה רשות לצורך יצירת המשכיות) – בהיקף של שעתיים שבועיות לכל כיתה ב' המשתתפת במיזם.

השחמט הוא כלי מצוין לפיתוח יכולות חשיבה ופתרון בעיות ויש בו כדי לתרום רבות להתפתחות האישית והיצירתיות של הילדים. הטמעת לימודי השחמט במערכת החינוך עשויה לתרום לקידום המטרות של מערכת החינוך היישובית ועשויה לשפר את רמת ההישגים הלימודיים והאקלימיים, כמו גם לתרום להתפתחות חיובית בכל הנוגע לחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ביישוב.

הצעת החלטה:

מליאת המועצה מחליטה על הגשת בקשה להשתתפות במיזם "שחמט לכל ילד".

כמו כן, במסגרת צוותי המשימה של אגף החינוך, כחלק מתכנית העבודה לשנה"ל הבאה, יוקם צוות שחמט יישובי לגיבוש תכנית עבודה להטמעת לימודי השחמט במערכת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי.

1 2

 

new-doc-58_1

פורסם בקטגוריה חדשות ועדכונים, משולחן המועצה, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא הצעה לסדר – שחמט לכל ילד

  1. מאת Varda Gil‏:

    יופי. מה לגבי גן שעשועים עם מזרקותה כמו בזכרון יעקב ובנס ציונה?
    וגם: לסייע לעסקים שונים ( בנקין, סוםרמרקט, מספרות) לפתח פינות משחק לילדים כדי שחהיה להם מה לעשותכשההורים עסוקים.

אשמח לשמוע את תגובתכם