הגיגים (לא) לשבת: יש לי חלום (!) – 06.04.2017

כמעט ארבע שנים אני נלחמת על פיסת הקרקע הזו, שתישאר לטובת הציבור.
מלחמה עיקשת מול רשויות השלטון ומוסדות התכנון בכל הרמות, בשמם של אלפי תושבים, בוגרים וידידי המקום (שלימים התאגדו בחלקם לעמותת ב.י.ת בוגרים למען חקלאי) – הכל כדי להוכיח שאלה הן אדמות הציבור וכך צריכות להישאר.

ארבע שנים של התנגדויות, עררים, דיונים בוועדות, ימים ולילות ללא שינה – ביחד אתכם – מי בעזרה מאחורי הקלעים ומי בקדמת הארועים…

ואז הגיע הסופ"ש של 'אמנים במושבה'…

מתחם חדש נולד – מתחם החקלאי.

עשרות אמנים מקומיים שאני אוהבת ומוקירה התקבצו לאורווה שהפכה למקום קסום של חנויות בוטיק וגלריות. התמונות משם הציפו את הרשת והציפו אותי בלבטים שאני לא יודעת אם אצליח להסביר כאן בדיוק עד הסוף מדוע עלו בי…

הרגשתי שהאדמה זזה תחתיי כשצעדתי לשם.

רציתי להיות שם ולא רציתי להיות שם… התלבטות מייסרת… מצד אחד מקום שספק אם בכלל הפעילות בו חוקית, מצד שני המראות של הדונמים הסמוכים – הממתינים להיגאל מהזנחה פושעת של שנים… האדמות שאני נלחמת עליהן (אם הברון היה יודע שכך יתייחסו לצוואתו… היה מתהפך בקברו…) ומצד שלישי – מאות מבלים, יושבים ומשוחחים, קונים, משחקים, נהנים ושרים את שמחתם… קהילה !!

כמו בסרט שהמחשבות מתרקמות למציאות… כך היה. לנגד עיניי ראיתי את החזון בהתגלמותו. זה היה מקובץ לכמה מטרים רבועים אבל כל כך מתוק וטוב !!

ראיתי את האנשים השמחים ואם רק היו יודעים כולם שכל הטוב הזה זמני וכי יש מי שרוצים להעלים אותו לטובת 150 יחידות דיור…

אז… רק רציתי שתדעו… שהמאבק לא תם !!

למען הגשמת החזון במלואו – וכמו שהבטחתי – בימים אלה הוגשה עתירה מינהלית לביהמ"ש המחוזי בחיפה. ביחד עם עמותת ב.י.ת ועל בסיס תרומות שגייסה מהציבור.

"יש לי חלום" – אמר מרטין לותר קינג.

" לעולם אל תטילו ספק בכך שקבוצה קטנה של אזרחים מודאגים ואכפתיים יכולה לשנות את העולם; למעשה זה הדבר היחיד שאי־פעם הביא לשינוי" – אמרה מרגרט מיד.

גם לי יש חלום (לרגע קט בסופ"ש ההוא חוויתי אותו ממש) ואני לרגע לא מטילה ספק !

הציבור הוא המצפון שלי ובשביל הציבור אני ממשיכה להילחם.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, משולחנה של הגר, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם