מתחם החקלאי – לדיון במועצה הארצית לתכנון ובניה

כידוע, התכנית לשינוי ייעוד אדמות מתחם החקלאי משימושים ציבוריים לשכונת מגורים מהווה מזה שנים סוגיה שהציבור מתנגד לה נחרצות והיא בעלת השלכות רחבות לעתיד היישוב שלנו.

בתאריך 22.03.2016 החליטה הוועדה המחוזית כי המועצה המקומית לא תהיה יזם בתכנית ובכך, קיבלה את התנגדותי לעובדה כי ראש המועצה חתם על מסמכי התכנית שלא ברשות ולא בסמכות.

לאחר שנים שבהן נמנעו חברי המועצה להתבטא בנושא, תחת הטענה כי לא הובא להחלטתם (כמה נוח…) הנחתי בפניהם הצעה ביום חמישי שעבר וקראתי להם להגיש ערר על החלטת הוועדה המחוזית ובכך להתייצב לצד הציבור כנגד התכנית. דיון באמת לא היה שם – גם לא החלטה. מבטים מתחמקים והתרסות פוליטיות היו גם היו. על כן, הודעתי לפרוטוקול כי אגיש את הערר בעצמי ובמידת הצורך אמשיך לערכאות משפטיות.

לפי סעיף 110 לחוק התכנון והבנייה, הרשות לערור צריכה להינתן ע"י יו"ר הוועדה המחוזית (מן פרדוקס כזה שאותה ועדה מחוזית שקיבלה את ההחלטה לאשר את התכנית היא הגוף שאליו יש לפנות כדי לקבל רשות לערור על אותה החלטה. זו הסיבה שבמרבית המקרים בקשות לערור נדחות).

שבועיים ללא שינה והשלמתי את כתיבת הבקשה אשר הוגשה ליו"ר הוועדה המחוזית ביום שלישי האחרון.

ביום חמישי האחרון נשלח אליי מענה לפיו הממונה על המחוז ויו"ר הוועדה המחוזית מצא לנכון "במקרה חריג זה ולאור עניינה הייחודי של התכנית" להיעתר לבקשתי להגיש הערר למועצה הארצית לתכנון ובנייה.

תושבים יקרים, אני ממשיכה כמו שהתחייבתי לכם. כל מילה שאני מעלה על הכתב היא עבורכם ובשם כל האלפים שמלווים את המאבק הזה מיומו הראשון והמצטרפים שבדרך. אני עושה זאת מתוך שליחות ומחויבות ציבורית עמוקה, בהתנדבות, באהבה ומתוך אמונה בצדקת המאבק.

במקביל, פעלה עמותת בית – בוגרים ידידים ותושבים למען החקלאי פרדס חנה
והגישה גם היא, באמצעות עו"ד, בקשה לערור אשר נענתה גם כן בחיוב.

30 יום להגשת העררים ולאחר מכן – עולים לירושלים.

לעיון בבקשות היכנסו לקישור הבא –
http://www.bih.org.il/…/%D7%AA%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7…/

הוועדה המחוזית אישרה הגשת הערר

פורסם בקטגוריה חדשות ועדכונים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם