מתחם השוק הישן במרכז המושבה

שבוע טוב,

כולם מדברים על השיפוץ של השוק הישן, על המבנה ההיסטורי של בעלי המלאכה שעובר עבודות שימור ושיפוץ ועל הגלריות הקטנות שייפתחו בו, על המקום שכולנו מחכים ומצפים לפריחתו מחדש…

כבר יותר מחצי שנה של עבודות במקום וכמו שזה נראה הבוקר… עוד חודשים של עבודות לפנינו… ומה בינתיים על העסקים הקטנים שבשולי המתחם ?

בשבועות האחרונים ובמיוחד עם הגשמים, הפכו חייהם לגיהנום !

אנשים צנועים שבסה"כ מנסים להתפרנס בכבוד והמועצה מצדה, לא נוקפת אצבע כדי להקל את סבלם בתקופה קשה זו של עבודות הפיתוח.

הכניסה מכיוון הוואדי חסומה, איזקוריות שבורות ופסולת מושלכות לעבר השוליים בהם נמצאים העסקים האלה, הכל בוץ ובורות במקום שיסדירו גישה זמנית נוחה, בטוחה ואסטתית.

הבוקר ביקרתי את קלאודיו נגל (מהחומוס) ושמשון ברומנד (מחנות הבגדים) – הבורקס והג'חנון של גולן פרץ היה סגור היום… אנשים צנועים שמנסים לשמור על אופטימיות וחיוך אבל קשה, קשה מאוד.

כבר שבועות הם חולקים איתי את המצוקות היומיומיות שלהם. המועצה מצדה טוענת כי הם נמצאים על קרקע פרטית, שוכרים את החנויות מבעלי נכסים אשר הוצע להם שהמועצה תשלים את הפיתוח גם בשטחם אך במימונם.

ועד שיגיעו להסכמות… ועד שיסתיימו העבודות… אני קוראת למועצה להסדיר ללא דיחוי את הגישה לכל העסקים הקטנים העוטפים את המתחם ושנפגעים כתוצאה מעבודות הפיתוח במקום וקוראת לכם, ציבור יקר, להגיע ולתמוך בעסקים אלה ככל יכולתכם.

לפוסט בפייסבוק – לחצו כאן

פורסם בקטגוריה חדשות ועדכונים, עם התגים , , , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם