סיכום שבוע 10

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע עשירי…

יום ראשון השבוע נפתח בביקור בבתיה"ס שדות ומעיינות – כחלק מסבב הביקורים שאני עורכת במוסדות החינוך ביישוב. בהמשך אותו יום, קיבלתי את הודעת ד"ר משה הרשקוביץ, מנהל ביה"ס החקלאי, על החלטתו להתפטר מתפקידו בסוף שנה"ל הנוכחית. עם הקושי הטמון בהחלטה זו (אישית, מקצועית וציבורית) מלוא הערכתי לד"ר הרשקוביץ.
** מצרפת כאן את המכתב ששלחתי בהמשך השבוע להורי ביה"ס **
חייבת לומר לכם רק עוד דבר אחד בהקשר הזה – הגיעו אליי כל מיני הודעות ותגובות שרצו ברשתות בעקבות ההתפטרות. חלקן מרושעות וחצופות. אני לא אתן יד לבעלי אינטרסים לפגוע באנשי החינוך שלנו, להסיט את המערכת מיעדיה או לכפות פוליטיקה בין כותלי ביה"ס. אנו ננהג וננהיג באחריות, במקצועיות ובכבוד הדדי.

השבוע ביקרתי במרכז יום לקשיש (במרכז שהם) – שירות קהילתי המשרת אוכלוסייה מכל רשויות הסביבה ומעניק ארוחות חמות, הרצאות, חוגים, טיפולים אישיים, פעילויות חברתיות, ריפוי בעיסוק ועוד. התרגשתי לפגוש את אסתר מגן היקרה בחוג הציור ועוד תושבים רבים שמגיעים למרכז מידי יום בהסעות מאורגנות. תודות למנהלת המרכז, הגב' בינה פריזנט וליו"ר העמותה, ראש המועצה לשעבר, מר דוד לוין. בקרוב נצא לבינוי חדש להרחבת המרכז. לפרטים נוספים – http://www.merkaz-yom.com / כושר ועוד במרכז יום.

פגישה משמעותית וחשובה קיימתי השבוע עם נציגי בעלי העסקים במרכז המושבה, ביחד עם חבר המועצה אביעד סיני. משימות גדולות ורבות לפתחנו בכל הנוגע לחזות פני מרכז המושבה – החזיתות, השילוט, הניקיון, נושא פריקה וטעינה, הסדרי החניה, בטיחות הולכי הרגל, נגישות והנגשה, וכמובן נושאים כמו תחזוקת המבנים, השירותים הציבוריים, התשתיות – הביוב והניקוז, המדרכות, רישוי העסקים, אירועים ועוד ועוד. לפנינו עשייה רבה אליה נירתם ביחד – המועצה ובעלי העסקים והנכסים. הדגשתי בפגישה זו כי מרכז המושבה בראייתי הוא מהוואדי עד ביה"ס אלונים. נדרש טיפול עומק הן בהיבטים הנ"ל והן בכל הנוגע לשטחי הציבור והמרחב הציבורי, הירוק, מקומות הישיבה (שאין), מעברי החציה (שאין), העצים, תחנות האוטובוס, הכל. העבודה רבה ומורכבת ואנו נבצע אותה בהדרגה ובהצלחה ביחד.

אתמול קיימתי שתי ישיבות מועצה – האחת בנושאים השוטפים (מן המניין) והשנייה לדיון בדוח ביקורת של מבקר הפנים לשנת 2017 בנושא הסעות תלמידים (לא מן המניין). זהו דוח שעסקתי בו בשנה שעברה כיו"ר ועדת הביקורת וכעת, מליאת המועצה אישרה את המלצותיי מאשתקד. גילוי נאות – כיו"ר ועדת ביקורת היו לי לא מעט השגות על עבודת צוות תיקון הליקויים שתמיד הופעל לאחר דיון בדוחות הביקורת. לכן, מיניתי אתמול צוות מלווה (חבר המועצה אורי פרץ, סגן ראש המועצה אייל כגן ומבקר המועצה אלי יוספין) שיעקוב אחר יישום המלצות הביקורת והחלטות מליאת המועצה. אני מצפה גם מוועדת הביקורת החדשה שימלאו את תפקידם כנדרש בעניין זה
** הדוח וההמלצות זמינים לצפייה באתר המועצה **

עוד השבוע:
שתי פגישות התנעה לאירועי יום הזיכרון והעצמאות ** פגישה עם יו"ר העמותה להנצחת חללי הנח"ל ** רשות רישוי – אישרנו 10 בקשות להיתרי בניה פרטית בהתאם לתכניות מאושרות ** פגישה עם מפקד מחוז חיפה בפיקוד העורף, אל"מ רלי מרגלית, בה שוחחנו על היערכות המועצה למצבי חירום ** כנס ראשי רשויות בוועדה המחוזית לתכנון ובניה – מחוז חיפה ** קבלת קהל התקיימה כסדרה (4 שעות) לתיאום – 077-9779705/3.

הבוקר…בוקר של סידורים במרכז המושבה – הזדמנות שוב לעמוד מקרוב על כל המשימות שלפתחנו, להיפגש עם תושבים לשמוע לרחשים – עברתי בין החנויות לשיחות קצרות ולברך לשבת שלום. תוך כדי… בחנתי מקרוב את המפגעים (חלקם כבר תוקנו מיידית כמו העמודון בתמונה כאן). בהמשך, קפצתי להדר סנטר בנווה פרדסים – שוחחתי עם תושבים ובעלי חנויות (מקומיים ושוכרים) והמשכתי גם לשכונות רמז ונווה רותם כדי לראות את מצב הרחובות והשטחים הציבוריים (בפינת הרח' יונה-חסידה פגשתי גם להקת תרנגולים… כמה פרדס חנה כרכור !!).

זהו… זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם