סיכום שבוע 11

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע 11…

לפני הסיכום… מבקשת לשתף אתכם בבעיה מרכזית שאני עוסקת בה (גם אתם…) – הזבל… פזורים ברחובות שלנו 11 סוגי פחים וזה בנוסף לגזם… כל פח וקבלן הפינוי שלו, כל קבלן והממונה עליו במועצה, כל אזור וסוג זבל וימי הפינוי שלו – אין גורם אחד אחראי. אין התאמה בין חלוקת אזורי הפיקוח לחלוקת אזורי פינוי האשפה. המדיניות שהיתה שגורה עד היום של "הפרד ומשול" הגיעה עד לתחום הזה. את התוצאות אנחנו כולנו חווים ורואים בעיניים…כך למשל אתם יכולים לעבור ליד פח ירוק נקי אבל מלא קרטונים לידו כי קבלן של זבל מסוג אחד לא אוסף זבל מסוג אחר…

אני הצבתי יעד עם כניסתי לתפקיד – שיפור חזות המושבה. זה מתחיל בניקיון. לכן, ביקשתי מהגורמים הרלוונטיים לרכז עבודה בנושא ולהעביר לי המלצות אופרטיביות. זה אומר גם בחינה מחדש של פרויקט המיחזור (מיחזור זה טוב לאיכות הסביבה אבל אם כל מטר אנחנו רואים פח מול העיניים… זו פגיעה באיכות הסביבה והחיים של כולנו). מדובר בהשלכות על מבנה המועצה, תפקוד הרחובות, מערך המכרזים, סוגיות ניהוליות-מקצועיות, השלכות כלכליות ועוד. זו אופרציה. אני זקוקה לסבלנות שלכם. לאורך הזמן יהיו התוצאות ניכרות בשטח.

עכשיו לסיכום השבועי –

את השבוע פתחתי בסיור עם מנהל אגף שפ"ע – סיכמנו מספר פרויקטים ובהם שדרוג של ציר דרך למרחב (שמי שעובר בו כבר יכול לראות שינוי…). לאחר מכן המשכתי לביקור בביה"ס אלישבע במסגרת סבב בתיה"ס שאני עורכת (נותרו עוד 3). משם נסעתי עם סגן ראש המועצה, יעקב צדקה וגזבר המועצה לפגישה עם הממונה על המחוז במשרד הפנים, לאישור תקציב המועצה (כנדרש לאחר אישור המליאה). עם שובי קיימתי ועדת מכרזי כ"א לאיוש מספר משרות באגף הרווחה שלא קודמו בחודשים האחרונים עקב אילוצי מערכת בזמן הבחירות.

בתחום שיתופי הפעולה האזוריים ומאבקים סביבתיים, התקיימה השבוע פגישה משמעותית בלשכת ראש העיר חדרה, צביקה גנדלמן, בנושא המאבק נגד הקמת שדה"ת האזרחי במזרח חדרה. נכחתי שם לצד אילן שדה – ראש המוא"ז מנשה, ד"ר גלית שאול – ראש מועצת עמק חפר, עו"ד שרוני עזורי – ראש מועצת אליכין ועו"ד מורסי אבו מוך – ראש עיריית באקה אל גרבייה. מדובר במאבק אזורי משותף נגד החלטת הוועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל) על הקמת שדה"ת במזרח חדרה במקום הקיים כיום בהרצליה.

בתוך כך, נפגשתי השבוע עם סמנכ"ל בנק דקסיה לשיחה על מצבה הכלכלי של המועצה בראי הבנק… דנו במגוון אפשרויות להגדלת הכנסות המועצה מתוך ניסיונו עם רשויות אחרות וסיכמנו על פגישת המשך כדי לדון במגוון התייעלויות שיש באפשרותנו לבצע בתקציב לשנים הבאות.

פגישה מרגשת היתה לי עם טליה בז'רנו, מנכ"ל התנועה "כנפיים של קרמבו"- תנועה למען ילדים ונוער בעלי צרכים מיוחדים. סיכמנו על בחינה משותפת של המשאבים הנדרשים להקמת סניף כאן אצלנו בפרדס חנה כרכור, לרבות בחינת מקורות המימון האפשריים.

אתמול ביקרתי במרכז הצעירים (הפרדס) ביחד עם מנהלת אגף החינוך. עמית, מנהל המרכז, ביחד עם כל הצוות הציגו את תחומי הפעילות הרבים והתפתחות המרכז מאז הקמתו. דנו ביעדים לשנת 2019 וגם בחזון ארוך טווח עבור הקהילה בגילאי 18-35. בין הנושאים שעלו –מבנה קבע למרכז הצעירים (כיום במקלט ברחוב כורש 7), פיתוח 'סל קליטה' לתושבים חדשים, מענה הרשות המקומית לאמהות בחופשת לידה ובכלל הקשר בין מרכז הגיל הרך למרכז הצעירים ולקופות החולים וטיפות חלב ועוד. אני שמחה שמנעתי את הקיצוץ בתקציב המרכז בתחילת השנה – מאות ואלפי התושבים שנהנים מן השירות במרכז הזה הם העתיד של היישוב שלנו וכל שקל שמושקע בו הוא למעשה השקעה באיכות החיים ובעתיד של כולנו. חייבת בהקשר הזה להוקיר את עבודתו של חבר המועצה לשעבר, איציק לב, אשר דחף והוביל להקמת המרכז בקדנציה הקודמת.

עוד אתמול קיימתי 3 ישיבות מליאה – האחת בנושא תקציב הפיתוח (שימו לב לפרויקטים שמייד אפרט), השניה בנושא הארנונה לשנת 2019 (משרד הפנים הורה על העלאה של 0.32% ואנחנו ביקשנו תוספת של 1.68% -כלומר סה"כ 2%) והשלישית בנושא המלצה למשרד הפנים על מינוי נציגי הרשויות המקומיות בוועדה המחוזית לתכנון ובניה חיפה ** כל ההחלטות בדיונים אלה התקבלו פה אחד **

בין הפרויקטים החדשים שתקצבנו השנה:
הסדרת הצמתים בדרך הים (הפניה לרכבת ורחוב הדרים)
הרחבת חניון הרכבת
סלילת רחוב המושב (בין הגליל לדרך הבנים)
סלילת רחוב אחוזה (סמוך למרכז פיס לגיל הזהב)
ביצוע שביל אופניים לתחנת הרכבת משדרות הציונות
מבנה לתנועת הנוער העובד והלומד
מבנה לתנועת הנוער בני עקיבא
תכנון שצ"פ הוואדי
תכנון הניקוז בשכונת הנחל
שיפוץ מבנה בית האיכר
(הרשימה המלאה באתר המועצה)

עוד השבוע:
** סיור עם נציגי שכונת המושבה הלבנה ** ישיבה בנושא דוח ביקורת הגנה מאש שריפות יער וחורש ליישובים ** ישיבה בנושא דוח ביקורת של מינהל התכנון על עבודת הוועדה המקומית ** ישיבה בנושא עתיד תיכון החקלאי ברנקו וייס ביחד עם מפקח משרד החינוך, הנהגת ההורים, הנהלת ברנקו וייס, מנהלת אגף החינוך וגזבר המועצה ** ישיבה בנושא מדיניות אכיפת החניה ברחבי היישוב וקידום חוק עזר לחניה ** קבלת קהל התקיימה כסדרה (4 שעות)

לפני סיום – ברכות מכל הלב לרום בהר, תלמיד כיתה י"ב בחקלאי, חבר מועצת הנוער היישובית, אשר הוענק לו השבוע 'אות שר החינוך לנוער מתנדב ע"ש אלעד ריבן'. כולנו גאים בך רום !! ברכות לכל המשפחה.

זהו… זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם