סיכום שבוע 12

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע 12… 📣שימו לב 📣
פנינו למהפכה בתחום ההתחדשות העירונית בפרדס חנה כרכור !

כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה הבאתי השבוע הצעה להגביל תהליכי הוצאת היתרי בניה מכוח תמ"א 38 ולהתחיל בהכנת תכנית להתחדשות עירונית כלל יישובית – ההצעה אושרה.

כפי שהתחייבנו לכם סיעת 'בשבילנו' בראשותי במערכת הבחירות ובהתאם לרוח הפעילות הציבורית שלי בשנים האחרונות, הגיע הזמן לשנות את המשוואה – קודם תכנון, אחר כך בנייה !

הוועדה בראשותי תיזום הכנת תכנית לפי סעיף 23 לתמ"א 38 – ובה תיקבע מדיניות באשר ליישום תמ"א 38 ברחבי היישוב. התכנית תקבע הוראות לעניין שטחי בניה, יחידות דיור, גובה בניה, קווי בניין, עיצוב אדריכלי ותקני חניה. בשלב הביניים ועד להשלמת התכנית, היות שהליך התכנון מורכב וארוך, הוועדה אישרה השבוע את הצעתי לפרסום תנאים להוצאת היתרי בניה, לפי סעיף 78 לחוק התכנון והבניה (הודעה תפורסם כנדרש עפ"י החוק).

הוועדה המקומית לתכנון ובניה פרדס חנה כרכור תתנהל מעתה באחריות ציבורית ועם תכנון ארוך טווח. יש לנו ירושות כבדות בדמות מגדלים שאילו היתה מדיניות ברורה – הם לא היו. לגיטימי מאוד שיזמים מעוניינים למקסם את רווחיהם אך, אינטרסים כלכליים פרטיים אסור שיבואו על חשבון האינטרס הציבורי. בתכנית החדשה אנו נמצא את האיזון שבין הרצונות והצרכים הפרטיים והציבוריים, ניצור התחדשות עירונית שפויה, נקבע סדרי עדיפויות וניצור ודאות במקום הכאוס שהיה נהוג וניכר בחלקים מהיישוב

אני מבקשת להודות מכאן לחברי הסיעה שלי (בשבילנו) – אביעד סיני, אורי פרץ ואבי אמתי, למ"מ ראש המועצה יואב קעטבי, לסגנים – אייל כגן, יעקב צדקה, אפרים מעודה ולכל חברי הוועדה – חיה בן צבי, טל דנטס, דוד כמוס, נחמיה מנצור, מור כהן ויוני חכימי – על הנוכחות הערה, הדיון הפורה, הענייני והמקצועי שקיימנו. תודה למהנדס הוועדה ולכל צוות עובדי הוועדה. אני מקבלת באהבה גם את הביקורת וההסתייגויות שהושמעו. ניקח הכל בחשבון לאורך תהליך התכנון ונביא לאיזון המיטבי למען היישוב, הצביון ואיכות החיים של כולנו. תודה !

וכעת לסיכום השבועי –

השבוע הזה נפתח בדיון עם מנהלת אגף הרווחה באשר למועדונים הקהילתיים ביישוב ובהם המועדון החדש שעומד להיפתח בקרוב בשכונת נווה פרדסים. השתתפו בדיון זה גם חברת המועצה ויו"ר ועדת הגמלאים – חיה בן צבי, ומנהלת מדור גמלאים – ענת פרסמן. לכאורה, דיון פשוט על תוכן פעילות המועדון ואופן ניהולו, אך בפועל, נוגע בסוגיה רחבה והיא ניהול כלל מבני הציבור של המועצה ובתוך כך, מערכת היחסים שבין המועצה למתנ"ס. מבלי להיכנס לפירוט, אומר רק שבנושאים אלה בכוונתי לשים יותר סימני שאלה מסימני קריאה על הרגלים שהתקבעו במערכות שלנו ולהוביל תכניות עבודה מעודכנות, רעננות, בראייה מפוקחת ואחראית לכלל התושבים אשר נכסי הרשות נועדו בראש ובראשונה לשירותם.

ואם נגענו בסוגיית שעות הפנאי והחינוך הבלתי פורמלי, אעדכן אתכם שקיימתי השבוע פגישה עם ארנון חלמיש ומנהלת מחלקת בתיה"ס – שרון שמאי, על מנת לדון בקידום לימודי השחמט במערכת החינוך שלנו. השחמט הוא כלי מצוין לפיתוח יכולות חשיבה ויש בו כדי לתרום רבות להתפתחות האישית וליצירתיות של הילדים שלנו. ביקשתי מהם להתחיל לגבש תכנית רב-שנתית להטמעת הנושא במערכת החינוך, לבחון תשומות נדרשות ולגבש יעדים.

עוד בחינוך – השבוע התחלתי בסבב ביקורים בגני הילדים – ביקרתי ביחד עם מנהל מדור גני הילדים בשלושה גנים: רותם, רימון ולבונה. הביקורים האלה, כמו בביקוריי בבתיה"ס, נועדו לעמוד מקרוב על מצבם הפיזי של הגנים לצד היכרות עם הגננות והסייעות והתכנים הפדגוגיים. התרגשתי מאוד לפגוש בילדים המקסימים שהכינו לי לא מעט הפתעות… רקדנו קצת, שוחחנו קצת – ילדים חכמים ומרגשים ואם יש משהו השבוע שנתן לי הרבה כוח זו האהבה הגדולה שראיתי בין הגננות והסייעות לילדים והחיבור הרגשי לפרדס חנה כרכור. זה החזיר אותי לימים של גן סוניה וגן נעמי, ימי תום אהובים.

השבוע השתתפתי גם בוועידת השלטון המקומי – Muni Expo. נפגשתי במסגרתה עם נציגי מפעל הפיס ולמדתי על שיתופי הפעולה עם המועצה ועל האפשרויות הרבות להרחיבם.

אתמול נפגשתי עם השירות הפסיכולוגי החינוכי שבניהולה של ד"ר רבקה בר דוד. שוחחתי עם הצוות על השירותים השונים שהם מעניקים לגילאי 3-15 במסגרות החינוך השונות ביישוב, על המענים שהם מספקים – כולל הדרכות הורים, התערבויות במצבי חירום ומשבר, אבחונים – ועל הצרכים שלהם כדי שיוכלו להמשיך ולהעניק את השירותים הכל כך חשובים האלה. זה מביא אותי לבוקר הזה, כשהוזעקתי ע"י עו"ס בעקבות מקרה רווחה קשה. הפסיכולוגים שלנו, העובדים הסוציאליים, הסייעות – העבודה שלהם קריטית בקהילה והמעורבות שלהם בימים ושעות בלתי רגילות עם מומחיות, מקצועיות ורגישות ברמה הכי גבוהה שיש – ולצערי, המדינה רואה אותם כאחרונים בשרשרת נותני השירותים במגזר הציבורי. חייבים לשנות את התפיסה הזו – ובכל הנוגע לרמה המקומית, מה שביכולתי לעשות – אעשה.

עוד השבוע:
** פגישה עם אירית אורן, יו"ר העמותה אשר פועלת בבית הראשונים (בית הראשונים פרדס חנה-כרכור) ** פגישה עם מנכ"ל מט"ש עין עירון ** פגישה עם נציגי הקהילה הקונסרבטיבית ** רשות רישוי (אישור היתרי בניה בהתאם לתכניות מאושרות) ** ישיבה בנושא שיפוצי קיץ (שחלקם בחופשת הפסח הקרבה וחלקם בחופשת הקיץ) ** קבלת קהל התקיימה כסדרה (3 שעות) לתיאום 077-9779705/3.

דבר אחרון… הלוגו החדש שלנו…
השנה אנחנו מציינים את יום הולדתה ה-90 של פרדס חנה ויובל שנים לאיחוד בין המושבות פרדס חנה וכרכור (1969). הלוגו יצורף מעתה לכל הפרסומים שלנו – מסמל את החיבור, האחדות והזהות שלנו כאן. שתי מושבות שהן אחת. הבית של כולנו 🏡

זהו… זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם