סיכום שבוע 13

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע 13… (ויש עוד פרטים בתמונות המצורפות)

שני דיונים חיצוניים השבוע – האחד עם מט"ש חדרה והשני עם רשות ניקוז ונחלים שרון – בהנהלת החברה לטיפול והשבת מי ביוב באזור נחל חדרה, מעבר לאישור תקציב 2019 התקבלה החלטה לצאת למכרז הצטיידות לקראת מעבר לטיפול שלישוני – וברשות ניקוז כרמל נבחרה השבוע יו"ר לחמש השנים הקרובות – ברכות לחברתי ראש מועצת עמק חפר, ד"ר גלית שאול.

השבוע נפגשתי עם מפקד תחנת חדרה, סנ"צ יגאל בן לולו, כדי לדון בהיערכות המשטרה והמועצה להקמת השיטור העירוני, כמו גם לאירועי יום העצמאות. דנו גם על נתוני הפשיעה בפרדס חנה כרכור – כידוע, לאחרונה, אנו עדים לגל פריצות באזור שכונת רמז ונווה רותם והדבר מחייב נקיטת פעולות בשטח. השבוע ערכתי סיור בשכונות אלה כדי לעמוד מקרוב על הרחובות שבהם התמקדו הפריצות ולטכס עצה באשר לדרכי ההתמודדות עם הנושא. בסיור זה נכחו תושבי השכונה, מנהל אגף חירום וביטחון של המועצה, הפיקוח העירוני, חברי המועצה טל דנטס – יו"ר הוועדה למיגור האלימות, אורי פרץ – יו"ר ועדת הביטחון וסגן ראש המועצה אייל כגן.

עוד השבוע, עליתי לירושלים – לפגישה עם ראש מטה הדיור הלאומי, מר זאב ביילסקי. הפגישה עסקה במתחם שכונת עומרים (הטריז) והתפתחה לדיון בין היתר על התחדשות עירונית. שמחתי לגלות בדיון זה פתיחות מצד רשות מקרקעי ישראל לדון בסוגיות אלה ולקדם שיתוף פעולה עם המועצה ואני מודה למר זאב ביילסקי אשר גילה הבנה עמוקה, לאור ניסיונו רב השנים כראש העיר רעננה, להסתייגויות שהבעתי לגבי הקלות שבס ותוספת יחידות הדיור המבוקשות.

עוד בתכנון ובניה – קיימתי השבוע ישיבת עבודה עם מהנדס המועצה ועובדי הוועדה המקומית בעניין מרכז המושבה. העמקנו בתכניות והיתרי הבניה אשר אושרו או הוגשו וטרם אושרו מאזור הוואדי ועד בית המועצה, ולאורך רחוב הדקלים (מהחרובים ועד פיק"א) – על מנת לקבל תמונת מצב תכנונית כוללת. כפי שחששתי, אין כיום תכנון מפורט ארוך טווח כולל ומקיף למרכז המושבה למעט שתי תכניות נקודתיות. המצב בשטח הוא שיקוף של היעדר תכנון – הכל טלאים טלאים של היתרי בניה שלא מדברים אלה עם אלה, אין שפת עיצוב ואדריכלות מנחה ואין ראייה כוללת של מצב התשתיות, בעיקר הכבישים, התנועה והחניה. בסיומה של הפגישה הנחיתי את מהנדס המועצה והוועדה להיערך להכנת תכנית חדשה. עלינו ליזום, להוביל ולקבוע את מגמות התכנון והפיתוח ולא להישאר כ'מגיבים' בלבד לכוחות השוק ולקביעת עובדות בשטח.

עוד השבוע:
** ביקור במתחם ביה"ס התיכון רימון וצור ** פגישה עם אורלי מנהלת הספריות שלנו ובהמשך השתתפות בערב 'שירים שעשו עלייה' במבואת הספרייה במתנ"ס (צפו בסרטון – היה מקסים !) ** יום עיון לחודש אדר עם הרב צמח מורי (מנהל מרכז תורני כלל ישראל) ובהשתתפות המרא דאתרא הרב דוד צדקה שליט"א, הרב יעקב מרגלית שליט"א והוד תנעמי יו"ר המועצה הדתית ** פגישת היכרות עם טוביה בירן וצוות משרד מבקר המדינה מחוז חיפה ** קבלת קהל התקיימה כסדרה (לתיאום – 077-9779703/5).

אתמול בערב התכנסה מליאת המועצה. הישיבה נפתחה עם נציגי שבט אלון של הצופים (שבט אלון פרדס חנה-כרכור) שבאו להעניק למועצה תעודת הוקרה על השותפות לחזון ולדרך – התנועה חוגגת השנה 100 שנים להיווסדה – התודה לכם חניכים יקרים !!. באופן סימבולי, בהמשך הערב, דנה המליאה ואישרה את התבחינים לתמיכות בעמותות לשנת 2019 (בהן תנועות הנוער).

הבוקר ביקרתי בשוק האיכרים שבמתחם הידית ושמחתי לפגוש כל כך הרבה תושבים ומבקרים באווירה נהדרת ושמשית – וזה מזכיר לי… תרשמו לכם – אירוע אמנים במושבה קרב ובא… 04-06 באפריל (אמנים במושבה פרדס חנה כרכור) וזה כמובן לא לפני חגיגות הפורים שלפנינו (עדכונים שוטפים בדף ואתר המועצה).

מחר, מוצ"ש, 09.03, אשתתף כבכל שנה במופע הפרמיירה השנתית של להקות "הדודאים" במרכז אמנויות הבמה. התרגשות גדולה עבורי השנה לעמוד על במת המופע של הלהקות שהוריי ייסדו ולברך כראש המועצה.

זהו… זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם