סיכום שבוע 5

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע חמישי –

במוקד העשייה השבועית – הנוער !
(וגם הודעה חשובה בעניין הוועדה המקומית לתכנון ובניה – לקראת הסוף)

השבוע קיימתי פגישה ראשונה עם מועצת הנוער היישובית החדשה – חדר הישיבות היה גדוש בני/ות נוער, נציגי כל תנועות הנוער ומועצות התלמידים. סיכמנו שיתופי פעולה בתחומי התרבות, הספורט, החינוך והתחבורה הציבורית (נציגי מועצת הנוער ישולבו בוועדות הרשות וגיבוש תכניות העבודה). עוד סיכמנו על קידום הקמת עסק מקומי שיופעל ע"י הנוער – חלום משותף שלנו – ואני קוראת לכולם מכאן לפנות אלינו עם רעיונות אופרטיביים. יש עוד מגוון רחב של יוזמות ורעיונות וקבענו לשוב ולהיפגש כדי לקדמם.

פגישה מרגשת נוספת היתה לי עם איתמר רוטקוביץ, איתן בן אליעזר, יונתן גרינשפון, נועם ברקוביץ ואיתמר קורן – תלמידי כיתות ה,ו,ז – שחזרו לאחרונה מאליפות העולם לילדים בקראטה מסורתי שהתקיימה בליטא, עם המאמן הצמוד ראובן שרף. הילדים חזרו עם הישגים בינלאומיים מרשימים ומדליות והמון המון גאווה וסיפוק.

בירכתי אותם כשיצאו לתחרות ושמחתי כל כך להיפגש כשחזרו – הענקתי להם תעודות הוקרה, שוחחנו על האימונים, האתגרים, החוויות שצברו, ההתמודדויות גם של המשפחות – לא קל בכלל ללוות ספורטאים בארץ (על אחת כמה וכמה ספורט הישגי) והבטחתי לעשות כל שביכולתי לשפר את המצב, לכל הפחות וכהתחלה ביחס של הרשות המקומית לקידום הספורט בכלל.

השבוע קיימתי פגישה גם עם הנהגת שבט אלון – הצופים. אני נחושה כעת יותר מתמיד להסדיר את מקום המושב החדש של התנועה. השטח ברחוב חן כבר מזמן איננו מתאים להכיל את תנועת הנוער הגדולה ביותר ביישוב. סיכמנו ערוצי שיתוף פעולה, ראשית לעניין הזה ושנית לזמן הביניים (הסדרי בטיחות, פינוי פסולת ועוד). אנחנו נחשוב ביחד, נלמד ביחד את הצרכים והמגבלות ונקדם ביחד את הפתרונות לעתיד. בפגישה נכחו כלל גורמי המקצוע במועצה מפאת החשיבות הרבה שאני מייחסת לנושא.

בנוסף, ביקרתי עם מנהלת אגף החינוך בבביה"ס ממ"ד ישורון. שמחתי לראות את הספרייה החדשה שבימים אלה נשלמות בה עבודות השיפוץ והריהוט, ביקרתי בכיתות ושוחחתי עם התלמידים, למדתי על האתגרים שבפני ביה"ס החולק את השטח עם בית חינוך 'מעיין'. תודות על האירוח החם למנהלת ביה"ס אילנה סודרי, לסגנית מנהלת ביה"ס איריס וזאן ולמנהלת בית חינוך 'מעיין' איריס בקלר.

ובעניין אחר – ביום רביעי כינסתי את מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה לישיבה ראשונה הקדנציה הזו. במשך למעלה מארבע שעות דנו בכ-50 תכניות ובקשות להיתרים. דיון נוסף נקבע ל-30.1 על מנת להשלים את הדיון בכל התיקים אשר הצטברו בחודשי הבחירות בהם לא התכנסה הוועדה. ** תודות לכל חברי הוועדה **

הודעה חשובה לי אליכם בעניין הוועדה –
אתם יודעים היטב כמה חשוב לי שיתוף הציבור ושקיפות ההליכים התכנוניים ביישוב שלנו. לכן, החלטתי לפתוח את ישיבות הוועדה לקהל. החל מהדיון הבא – כל מי שמעוניין לבוא ולצפות בהצגת התב"עות והבקשות להיתרים העולות לדיון – מוזמן !! (הדיון וקבלת ההחלטות ייעשו כמובן בדיון פנימי כשההחלטות והפרוטוקול יפורסמו כחוק לעיון הציבור).

עוד השבוע – נערכנו לקראת אירועי ט"ו בשבט – שימו לב למגוון הפעילויות שאנו מארגנים (מצ"ב) – נתראה…

קבלת קהל – כמובן שקיימתי גם השבוע (4 שעות) ועוד מגוון רחב של פגישות בנושאי פינוי האשפה והגזם, קיימות, כ"א, הנגשה בביה"ס מורשה, אירועים ועוד…

זהו. זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם