סיכום שבוע 6

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע שישי…
פגישות פגישות ועוד פגישות… ובשורות טובות…

את השבוע הזה פתחתי בפגישה עם מנהל מרכז הצעירים שלנו 'הפרדס' – מרכז שמציע מגוון רחב של שירותים בהכוונה אישית לתושבי המושבה בני/ות 18-35 (בסיומה הבנתי שקיצוץ תקציבי שהוצע לי לעשות בפעילות המרכז, תהיה טעות מרה… עוד נדבר על התקציב שלנו ממש בקרוב). בהמשך השבוע, קיימתי פגישה עם מנהלת המחלקה לחינוך מיוחד, פגישה עם מנהלת המחלקה לשירות פסיכולוגי, נפגשתי עם מנהלת ביה"ס הממלכתי כרכור ונציגות ההורים, עם מנהלת 'הבית העגול', עם ועד המורים של ביה"ס החקלאי, קיימתי סיור במרכז הגיל הרך ונפלה בחלקי הזכות השבוע להשתתף בטקס הענקת אייפדים למורי החינוך המיוחד, בסיוע ובתמיכת קרן אתנה – 51 אייפדים חולקו בשווי של כ-230,000 ₪ (בחסות משרד רוה"מ, משרד החינוך, עמותת אתנה, הסתדרות המורים ובנק מסד – תודה לכולם).

פגישה מחממת לב היתה לי השבוע עם ועד האמנים שלנו. חשוב לי לשתף אתכם שתדעו שכשאמרתי שאני מתכוונת להפוך את פרדס חנה כרכור לבירת התרבות והאמנות האזורית – זה קודם כל מתחיל בהכרה והעצמה של האמנים, אנשי הרוח והיצירה, אנשי התרבות והמוסיקה הרבים שביישוב שלנו. בפגישה השתתף גם חבר המועצה אבי אמתי – יו"ר ועדת תרבות אמנות וספורט אשר עמל בימים אלה על תכנית עבודה לשנת 2019 והשבוע גם כינס את הוועדה לפגישת עבודה ראשונה.

פגישות נוספות קיימתי עם גורמי חוץ – עם מנהל רשות חירום לאומית (אבישי סיון) כדי לשמוע על יעדי הארגון והציפיות מהרשות המקומית בכל הנוגע להיערכות לשעת חירום, נפגשתי עם יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה (ניר סהר) – דנו באתגרים הסביבתיים הרבים שלפתחנו ** עדכון בנושא מאבק האסדות – פרדס חנה כרכור הצטרפה ביחד עם הרשויות השכנות לעתירה שהגיש השבוע ארגון שומרי הבית ** עוד נפגשתי עם מנכ"ל החברה למשק וכלכלה (אביקם בלר), מנכ"ל רשות ניקוז (ניסים אלמון) ומנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה, מר מיכאל כרסנטי – בציפייה לשיתוף פעולה פורה עם כלל הגורמים למען היישוב שלנו והדורות הבאים.

בשורות טובות הגיעו (כבר שמעתם…) ממשרד התחבורה – ביום שני נפגשתי עם שר התחבורה, ישראל כץ, ביחד עם מ"מ ראש המועצה, יואב קעטבי ומהנדס המועצה. לאחר שנים של מאבק ציבורי ומציאות בה התמודדנו עם סכנה בטיחותית יומיומית בדרך הים, כשכל הזמן הזה היה פינג פונג בין המועצה למשרד התחבורה, חזרנו מהפגישה כשבידנו הרשאה תקציבית לביצוע שני צמתים – צומת הפניה לרכבת (אנדרטת הנח"ל) וצומת הדרים-דרך הים. 9.2 מליון ₪ אושרו סופית. נגמר הפינג פונג. יוצאים למכרז.

הבשורה הזו מצטרפת כמובן לבשורה בנושא הרחבת חניון הרכבת וכן, לפגישה נוספת שקיימתי השבוע עם נציגי משרד התחבורה וחברת אגד, להתניע מהלך של שיפור מערך התחבורה הציבורית ברחבי היישוב. כפי שציינתי בעבר, נושא התחבורה יהיה על סדר יומה של המועצה כאחד הנושאים הבוערים המחייבים טיפולנו הדחוף, ובהתאם לכך אנו פועלים, כפי גם שהקמתי לראשונה את ועדת התחבורה, שתתכנס בקרוב גם כן. תודות שוב בהזדמנות זו, לממלא מקומי ולשר התחבורה וצוות משרדו. נמשיך ונפעל בהתאם לקווי המדיניות שהצבתי עם כניסתי לתפקיד ותכנית 100 הימים.
סוגיות מהותיות נוספות בתחום התחבורה עלו השבוע לשולחן הדיונים בהן קידום כביש עוקף 653, קידום שבילי הליכה ואופניים, הסדרת רחובות המייסדים ודגניה ועוד. אעדכן בהמשך (אגב, צומת האורנים-רבי עקיבא-דרך הים נמצא בבדיקה מול משרד התחבורה גם כן).

בשורות נוספות הגיעו ממשרד הפנים – 2.7 מיליון ₪ שיסייעו לנו כעת בצמצום הגרעון והיכולת להתקדם לתקציב שפוי – ארחיב על כך בקרוב.

קבלת קהל התקיימה גם כן כסדרה. תזכורת כי דלתי פתוחה לכם/ן (לתיאום – 077-9779705/3).

זהו. זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם