סיכום שבוע 7

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע שביעי…
** באווירה אופטימית של ט"ו בשבט וגאווה גדולה אחרי ארוע ההוקרה לעובדי המועצה אמש (לקראת הסוף) **

את השבוע הזה פתחתי בישיבת הוועד המנהל של ביה"ס החקלאי ברנקו וייס. במהלך הישיבה הוצגו הישגי ואתגרי ביה"ס, תקציב וכן יעדים לשנה"ל הקרובה. בהמשך השבוע קיימתי סיור עם הנהלת ביה"ס ברחבי המתחם על מנת לעמוד מקרוב על הבעיות הפיזיות והצורך בשיפוצים, כמו גם להתכונן לדיון משמעותי שייערך אצלי בקרוב עם הנהלת ביה"ס, נציגי המורים והנהגת ההורים בדבר הבינוי החדש במתחם (אודיטוריום, חדרי מעבדות ויתכן אף פיצול ביה"ס לשני מוסדות – דיון שהחל עוד בקדנציה הקודמת אך לא הושלם – ויש להדגיש כי זהו דיון מקביל למטרת העל שהצבתי עם כניסתי לתפקיד – הקמת תיכון חדש ביישוב שלא במתחם זה). במהלך הסיור נכנסתי עם מנהלת אגף החינוך ומנהל החטיבה לכיתה ט'1 ושוחחתי מעט עם התלמידים אשר העלו בפניי בקשות לשיפור התחבורה הציבורית ופתרון המחסור במגרשי ספורט.

עוד בחינוך, נפגשתי השבוע עם מנהלת ביה"ס רימון (האנטרופוסופי) אשר העלתה בין היתר את הצורך והרצון של הקהילה להפוך את ביה"ס היסודי בהתאם לגישת חינוך ולדורף, לבית ספר שבו כיתות א-ח. סיכמנו לקדם ביחד בדיקת הנושא והמשמעויות מלבד הפדגוגיות, גם הפיזיות והכלכליות מול משרד החינוך כנדרש.

השבוע קיימתי ישיבת רשות רישוי בה אושרו כעשרים בקשות להיתרי בניה ובנוסף, דנו השבוע בעוד כארבעים תכניות ובקשות להיתרים אשר יובאו לדיון במליאת הוועדה ב-30.01 ובכך נגשר על הפערים שנוצרו בחודשים האחרונים כתוצאה ממערכת הבחירות, בה לא התקיימו ישיבות הוועדה. כמו כן, קיימתי ישיבה עם הצוות המקצועי בעניין חידוש אתר האינטרנט של הוועדה, באופן שיקל וינגיש את המידע התכנוני בצורה טובה יותר (פרסומים, נהלים, תקנות, מסמכי מדיניות, הנחיות, GIS, תכניות, היתרים, מידע בדבר אישורי כריתת/העתקת עצים ועוד).

ואם בעצים עסקינן…השבוע חגגנו את ט"ו בשבט בשלל אירועים ובהם אירוע נטיעות קהילתי בוואדי. שמחתי לפגוש כל כך הרבה תושבים שלרגע כולנו עזבנו את מרוץ היומיום והסידורים והתקבצנו לעבודת מעדר וטורייה. שתלנו ביחד עשרות עצים, בלוטים, זרעי בר – חגיגת טבע נהדרת שבה השתתפו גם מתנדבים משבט אלון בצופים ותלמידי כיתות ו' בביה"ס רבין שהדריכו את השותלים והנוטעים והפעילו פינות יצירה (אני מקווה גם שהבולדרים שהצבנו השבוע בשטח ימנעו מעתה את התפרעות הרכבים בוואדי ויחזירו את השלווה והירוק).

השבוע הזה הסתיים אמש באירוע שקיימנו לעובדי המועצה, בו נערך גם טקס הוקרה לפורשים החדשים ולעובדים המצטיינים:
בני חיון – אב הבית בביה"ס נעם
רחל וקנין – סייעת שילוב בביה"ס מורשה
טקויה אסמארה – עובד שטח במחלקת שפ"ע

במהלך השבוע קיימתי פגישה אישית עם כל אחד מהעובדים שנבחרו ע"י הוועדה שהוקמה לכך, כדי להכירם מקרוב ולשמוע מהם על העבודה, על פרדס חנה כרכור ועל המועצה בראייתם (גילוי נאות הם נבחרו טרם כניסתי לתפקיד). שמחתי כל כך לפגוש עובדים בעלי ערכים, אישיות קורנת, מוסר עבודה ומכנה משותף רחב של מצוינות ברמת השירות, כל אחד בתחומו. אני גאה בהם !

שירות, שירות, שירות – אני כל הזמן חוזרת על המילה הזו בישיבות עם עובדי המועצה. שירות לתושבים, שירות בין אגפים ומחלקות המועצה, שירות בין דרג נבחר ודרג מקצועי. אמרתי שם אמש ואני משתפת אתכם גם כאן – בכוונתי לשים דגש על טיוב השירות בין שורות המועצה, להטמיע ערכים של מצוינות, הובלה, מקצועיות ומומחיות ולשאוף תמיד תמיד למעלה למען הצלחת היישוב שלנו.

עוד הדגשתי שאני לא דורשת מאף אחד מה שאיני דורשת מעצמי וברוח זו כפי שאני דוגלת במדיניות הדלת הפתוחה לכם התושבים, דלתי פתוחה גם לכל עובד/ת במועצה וכמו שאני כאן לתת שירות לתושבים אני כאן גם כדי לתת גב ושירות לעובדים ויש לנו ארגון גדול – כ-600 עובדים – ואני כאן בשביל כולם/ן. קצת הפריע לי שהתקבלה החלטה שקדמה לי, לגבות תשלום בעבור האירוע מעובדי הקבלן (עובדי המועצה לא נדרשו לתשלום). בכוונתי לשנות זאת לפעמים הבאות. עובדי הניקיון, המחשוב, המים, ההנדסה, הגבייה… עוד רבות מהמחלקות – כולם חלק בלתי נפרד מהמועצה שלנו. כולם נותנים שירות באותה מידה. לכולם מגיעה הערכה והוקרה שווה.

כמעט הסוף… רק לציין כי קבלת קהל התקיימה השבוע כבכל שבוע (4.5 שעות).
לתיאום – 077-9779705/3.

וזהו. זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם