סיכום שבוע 8

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע שמיני…
** חתיכת שבוע זה היה… זהירות הרבה עדכונים בדרך… פוסט פוסט **

**קודם כל חינוך**
גם השבוע הזה המשכתי בביקוריי בבתיה"ס – פתחתי את השבוע בביקור בביה"ס האנתרופוסופי רימון, בהמשך השבוע ביקרתי בבתיה"ס מרחבים, ממלכתי כרכור ומורשה. בין לבין קיימתי דיון בנושא החינוך החרדי ביישוב, נפגשתי עם הנהלות החקלאי ואלישבע בהשתתפות גורמי צה"ל לדיון בו הוצגו נתוני הגיוס בפרדס חנה כרכור וכן קיימתי פגישה עם מנהל ביה"ס החקלאי, הנהגת ההורים ונציגות המורים בעניין פריסת הבינוי החדשה המוצעת במתחם.

עוד בחינוך – קפצתי לבקר את קבוצת הרובוטיקה של שכבה ט' בביה"ס הדמוקרטי ע"ש מנחם בגין 'שבילים' למחרת זכייתם באליפות בתחרות המחוזית של First. פרס הקבוצה הטובה ביותר בשלושת הפרמטרים – חקר, רובוט וערכים. התלמידים �האלופים�הציגו לי את הרובוט 'חזון' (אהבתי מאוד את השם !) ואני מאחלת להם גם מכאן, שוב, הרבה הצלחה בשלב הגמר שייערך בהמשך החודש. ברכות לרותי שמרון מנהלת ביה"ס, למנטורית הקבוצה טל טרם ולכל ביה"ס וההורים – גאווה לכולנו.

**תכנון ובניה**
מליאת הוועדה המקומית התכנסה השבוע וקיימה דיון במשך 5 שעות בעוד כארבעים תכניות ובקשות להיתרים ובכך השלמנו את הפער שנוצר בחודשים האחרונים כתוצאה ממערכת הבחירות, בה לא התקיימו ישיבות הוועדה. תודה גדולה לכל חברי הוועדה !

השבוע נפגשתי עם יו"ר הוועדה המחוזית, איתמר בן דוד, לפגישה אשר בה עלו מגוון רחב של נושאים – קידום תכנית משקי העזר (הראשונים-הדרים), קידום תכנית מגד-גן עוז, מדיניות הוועדה בנושאי תמ"א 38 – עדכנתי את יו"ר הוועדה כי הנחיתי את מהנדס המועצה לקדם תכנית לפי סעיפים 23-24 לתמ"א 38 על מנת לקבוע מדיניות כוללת להתחדשות עירונית בפרדס חנה כרכור (כיום הבקשות לתמ"א 38 מתרבות מבלי שישנם הכלים המקצועיים המיטביים לוועדה לקבוע היכן לאשר או לדחות ובאילו תנאים), עוד דנו בנושא השפעות אסדת הגז, פיתוח אזורי התעסוקה והמסחר ביישוב ולכך הקדמנו שיח גם בנושא חלוקת ההכנסות מאזוה"ת קיסריה. עוד דיברנו על סוגיות של התנהלות הוועדה המקומית ודוח הביקורת שיצא לאחרונה ע"י מינהל התכנון, המחייב נקיטת צעדים אופרטיביים לתיקון הליקויים שהתגלו (עוד נחזור לזה בהמשך).

אתמול הגיע לביקור חגיגי יו"ר הקק"ל, מר דני עטר (דניאל עטר – Daniel Atar) ביחד עם כל גורמי הנהלת קק"ל (קק״ל – קרן קימת לישראל)– פגישה שבה השתתפו כל גורמי המקצוע וההנהלה במועצה, ביחד עם חבר המועצה, אביעד סיני (תודה גדולה, אביעד, על היוזמה וארגון המפגש) וסגן ראש המועצה יעקב צדקה. הצגנו את מגוון הפרויקטים ואת המשימה העליונה **להחזיר את הירוק לעיניים** – סיכמנו על הקמת צוות משותף אשר ייפגש בשנית כבר בשבועיים הקרובים כדי לקדם את תכניות העבודה המשותפות. בראש הפרויקטים הצגנו את פיתוח שצ"פ הוואדי כפארק עירוני, פיתוח גן הנופלים בשטח שבין יד לבנים לבית הכנסת הגדול, פיתוח השצ"פ בשדרות קק"ל ועוד. תודות מעומק הלב לחברי, יו"ר הקק"ל דני עטר ולכל הצוות שהתלווה אליו.

**קהילה מכילה**
השבוע נפגשתי עם נציגי 'קהילה מכילה' ביחד עם מחזיק התיק לבעלי צרכים מיוחדים, חבר המועצה אבי אמתי. שוחחנו על הצרכים של הקהילה וכנגזרת מכך גם על היעדים והמטרות ששמו לעצמם לשנה הקרובה. קבוצת הורים מתנדבים עבור קהילה של כ-1,200 משפחות – זה לא פחות ממדהים !! ואני אעשה כל שאוכל כדי שישולבו בכל תחומי העשייה – שותפים מלאים לגיבוש תכניות האב (חינוך, תחבורה, תרבות), שותפים מלאים לכל ועדות המועצה ודלת פתוחה לכל דבר ועניין בכל מחלקה וכמובן אצלי. ישר כוח על פועלכם !

**תקציב**
אתמול התכנסה מליאת המועצה לדיון מיוחד לאישור תקציב לשנת 2019 (ראו בתמונות את הנאום שנשאתי אתמול בישיבה).
לפני שאגע בכמה נקודות עיקריות, אקדים ואספר לכם שבפעם הראשונה מזה 15 שנה, בפתחה של קדנציה זו, הוגש תקציב גרעוני (6.3- מיליון ש"ח). מלאכת האיזון היתה מורכבת מאוד ואחרי שנקטנו מספר צעדי התייעלות, קיבלנו גם בשורה על תוספת 2.7 מיליון ₪ ממשרד הפנים כך שיכולנו לאזן את התקציב ולהביאו לאישור. דוגמא להתייעלות – קיבלתי החלטה שבשנה הקרובה לא יירכשו רכבים חדשים (גם רכב עבורי) – בכך חסכנו 1.1 מיליון ₪. מתקיים דיון בימים אלה על מעבר לליסינג.
• תקציב המועצה השוטף: 268,341,000 ₪ (גידול של 10% בהכנסות ובפעולות הרשות)
• תקציב החינוך גדל ב-9.2 מיליון ₪ – גידול של כ-14% – התוספת הגדולה ביותר מבין אגפי המועצה – כך משנים סדר עדיפות ! (סה"כ כ-83 מיליון ₪ ולכך יתווספו גם כספי קרן קיסריה כ-2 מיליון ₪)
• שני סעיפי תקציב חדשים בתחום הביטחון האישי –
לצד קידום הקמת מרכז חירום והצלה יישובי, קיבלתי החלטה ביחד עם הנהלת המועצה, להקים לראשונה בפרדס חנה כרכור "שיטור עירוני" ובנוסף להיכנס השנה לתכנית "עיר ללא אלימות" – השקעה של כמיליון ₪ מתקציב המועצה למענכם. ביטחון אישי זהו שירות ראשון במעלה שרשות יכולה וצריכה לספק לתושביה.
• הבטחתי ואני מקיימת – הפרדת תפקידי גזבר-מזכיר – כחלק מיעד אסטרטגי שהצבתי לשנה זו והוא שינוי מבנה המועצה. הדבר מתבקש על מנת שעבודת המועצה תעלה מדרגה בכל הנוגע למתן השירות והצבת התושב במרכז !
המשך התהליך בבניית הארגון והשבחת ההון האנושי הקיים בקרב למעלה מ-600 עובדי הרשות. (עלות מנכ"ל ושירותי מזכירות מתוקצבים בכ-650 אש"ח).
• תוספת סגן בשכר בחצי משרה – בעבר היה רק סגן אחד בשכר מלא לצד ראש המועצה כשמותר שני סגנים בשכר מלא. אישרנו משרה וחצי. אני רוצה להודות מכאן לאייל כגן ואפרים מעודה שעושים לילות כימים על מנת לשפר את מערכי התפעול, הפיקוח, התיירות, איכות הסביבה ושלל משימות שהטלתי עליהם בסמכות ואחריות.
• תקציב הרווחה גדל בכ-3 מיליון ₪
• ההנחות בארנונה גדלו בכ-4 מיליון ₪

החזון החדש שאנו מבקשים להוביל ולהטמיע מתחיל בשינוי תפיסתי בניהול התקציב.

אין ספק כי חלוקת התקציב והיקפו הם נגזרת ישירה של ההנהלה הקודמת. התמודדות עם מציאות שמקורה בתפיסות עולם שונות וסדר עדיפות אחר משלנו, יצרה מציאות מורכבת שחייבה תכנון קפדני וראייה ארוכת טווח. התמודדות המהווה אתגר בניהול התקציב כך שלמרות ה"ירושות" ישקף את חזוננו.

זהו תקציב עם בשורות גדולות ואני גאה בהן ומודה מכל הלב להנהלת המועצה, שותפיי לגיבוש תכניות העבודה השאפתניות:
אביעד סיניAvi AmitaiUri Peretzיואב קעטביאפרים מעודהEyal Kaganיעקב צדקהחיה בן צבינחמיה מנצורTal Dantess, דוד כמוס.

תודות גם לגזבר המועצה, רן גלר ולצוות אגף הגזברות על השקעתם בהכנת התקציב.

בהמשך החודש נקיים דיון גם בתקציב הפיתוח – שם נביא לאישור את פרטי חזוננו בפרויקטים השונים – קידום שצ"פ הוואדי, תוספת גינות שכונתיות, גיבוש תכניות אב לחינוך, תרבות, תיירות, ביצוע שני הצמתים בדרך הים, סלילת רחובות, הרחבת חניון הרכבת, שבילי הליכה ואופניים, הקמת כיתות וגני ילדים, מבני תנועות הנוער ועוד ועוד.

האתגרים רבים והמלאכה מרובה. אנו ניגשים למשימות מתוך תחושת מחויבות ושליחות ציבורית עמוקה המלווה אותנו בכל צעד. על אף ולאור האתגרים התקציביים שירשנו, אנו יוצאים לדרך חדשה חדורי אמונה ביכולתנו לבצע את השינוי, לעצב את פניו של היישוב ולבססו בשנים הקרובות כישוב מוביל, משגשג, המעניק לתושביו איכות חיים גבוהה, סל שירותים מהמתקדמים וגאווה יישובית.

זה היה השבוע שהיה…
(וכמובן שבתוך כך המשכתי לפגוש אתכם בקבלת הקהל שמתנהלת כסדרה כל יום שלישי מידי שבוע)
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם