סיכום שבוע 9

כמעט שבת שלום,

מסכמת שבוע תשיעי…

** בשורות טובות** פתחתי את השבוע הזה בפגישה עם בכירי מכבי האש בתחנת חדרה. בפגישה הצגתי את נתוני היישוב והדגשתי את הצורך המיידי בהקמת מרכז חירום והצלה. שמחתי לשמוע כי מערך כיבוי אש נכון להקמת תחנת קבע כאן אצלנו וסיכמנו על תחילת היערכות ושיתוף פעולה להקמת התחנה.

השבוע נפגשתי גם עם נציגי התאחדות האיכרים. פגישה קשה, חייבת לומר, אחרי המאבק שהובלתי במשך כחמש שנים כנגד שינוי ייעוד אדמות מתחם ביה"ס החקלאי. תחושות מעורבות מאוד לשבת לדבר על שיתופי פעולה עם נציגי החברה לתועלת הציבור שעומדת מאחורי מכירת הקרקעות לנדל"ן… ונכון שהפרסונות השתנו, אבל ישנם משקעים שקשה מאוד לנקות בזמן כל כך קצר ויהיה צורך בזמן ארוך יותר לבנות את האמון בחזרה – אומרת לכם בכנות ובאחריות – אחריות לאדמתנו, לעתידנו.
דבר אחד ברור אמרתי בפגישה הזו –
המתחם הזה נועד לתכליות ציבוריות וכזה יישאר. לא אתן יד לשינויי ייעוד כפי שהיו כאן בשנים האחרונות – הקרקעות הציבוריות אינן הפקר !
ועם הקושי, יצאה גם יצאה בשורה מהפגישה הזו – הסכמת התאחדות האיכרים להשמיש את מגרש הכדורגל לטובת ביה"ס כבעבר. נמשיך את הדיאלוג הזה ונראה לאורך הזמן כיצד נתקדם.

עוד השבוע: ** המשכתי בסבב הביקורים בבתיה"ס והגעתי לביה"ס רבין ** המשכתי גם בסבב הפגישות עם הרשויות השכנות ונפגשתי עם יצחק קשת, ראש העיר חריש ** נכחתי בדיון בוועדת הערר המחוזית – ערר שהגישו תושבי שכונת אחוזה ירוקה על החלטת הוועדה המקומית (מהקדנציה שעברה) בדבר הקמת מרכז מסחרי בן שלוש קומות בשכונה. נמתין להחלטה ** נכחתי בעצרת הזדהות מקומית עם בני העדה האתיופית ** פגישה מרגשת היתה לי השבוע עם ועד הגימלאים של המועצה – עובדי המועצה לשעבר אשר סיפרו לי על הפעילויות שהם יוזמים ומעורבותם החברתית למען גימלאי המועצה. עוד שוחחנו על המועצה בימים שהם עבדו בה וכיצד הם רואים כיום את היישוב ומה ניתן עוד לשפר ולעשות. קבענו לשוב ולהיפגש – לגמלאים שלנו יש הרבה מה לתרום לעתידנו **

אתמול, יצאתי עם מטה הניהול של המועצה לסיור במפעל 'אסם' שביקנעם, בו מעבר לחוויה של הביקור במפעל (בחלוקים וכובעים אדומים… – כל הביקור זמזמתי את 'בלה צ'או'…) נפגשנו עם המשנה למנכ"ל החברה אשר העביר הרצאה מעוררת השראה בנושא מנהיגות, תפיסות ניהול והעצמת עובדים בחברה, שהיא חברת בת של Nestlé. משם המשכנו לפגישה וסיור עם ראש העיר יקנעם, מזה כשלושים שנה, סימון אלפסי. שמענו על הפיתוח הכלכלי של יקנעם והגשמת החזון ליצירת אזור תעסוקה משגשג, על יעדי החינוך שהציבו לעצמם (רצף חינוכי, השקעה מהגיל הרך, תכנון תיכון אוניברסיטאי ועוד) וביקרנו במספר שכונות בעיר ובפארק רחב ידיים שהקימו לפני מספר שנים. יום גדוש מלא כלים והעשרה שניקח איתנו לפה. תודה לסימון ולכל הצוות שהיה איתנו.

השבוע הסתיים הבוקר – ביום עיון שערכנו כאן אצלנו (במרכז הפיס) בנושא תכנון ובנייה – מפגש מקצועי שמטרתו מתן מידע מקיף לחברי הוועדה בתחומי חוק ותקנות התכנון והבניה, היטלי השבחה, תמ"א 38 ועוד. במפגש נכחו מהנדס הוועדה, עובדי הוועדה, נציגי מינהל התכנון ואורחים נוספים. יום העיון הזה הוא ראשון מבין מספר מפגשים והשתלמויות מקצועיות שהנחיתי לערוך כדי להעניק לחברי הועדה כלים מקצועיים שישמשו במסגרת תהליך קבלת ההחלטות. תודה לכל מי שהגיע ליום העיון, לכל המרצים ולכל מי שלקחו חלק בארגון.

זהו… זה היה השבוע שהיה…
כעת לסוף השבוע בחיק המשפחה.
בלה צ'או – Bella ciao
שבת שלום.

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם