שאילתא לראש המועצה בנושא עתיד תלמידי ביה"ס הסדנאות פרדס חנה

להלן שאילתא שהגשתי הבוקר, יום ראשון, 07.08.2016, לראש המועצה:

לעיון במסמך המלא ובמכתב יו"ר ועדת החינוך בכנסת – לחצו כאן 

לעיון בפרוטוקול ועדת החינוך מיום 22.03.2016- לחצו כאן  /  לוידאו של הישיבה – לחצו כאן (יש לראות בדפדפן אקספלורר)

בתאריך 22.03.2016 התקיים דיון בוועדת החינוך של הכנסת, אותו יזמתי לאחר שחשפתי את החלטתך לסגור את ביה"ס הסדנאות בפרדס חנה.

במהלך הדיון, ממנו נעדרת, נשמעו אמירות קשות ונוקבות מצד יו"ר הוועדה והמשתתפים, כלפי התנהלותך ולגופה של ההחלטה. להלן שתי התייחסויות – הפרוטוקול המלא מצורף בזה:

לדברי יו"ר הוועדה, חה"כ יעקב מרגי: "…אתם צריכים להיות גאים שישנה מערכת כזו ביישוב שלכם. אתם הולכים לאבד, אתם משילים מעליכם את אחת המדליות הכי חשובות, תאמינו לי. יותר חשובה מהאיזון התקציבי, יותר חשובה מכוכבי היופי, יותר חשובה אפילו מפרס החינוך. אני אומר לכם, אני בכוונה שאלתי שאלה בהתחלה. אני יודע וגם כמעט עמד לי על הקצה לשאול אתכם, תגידו, פרדס חנה, יש עוד איזה מגרש שעתיד להיות מחקלאי ל… ואמרתי, שאלתי האם החרב – – – רבותי, שאלתי ואני איש הנגב ואני לא גר בסביבה שלכם, ואני שאלתי אם החרב הנדל"נית הוסרה מעל כפר הנוער…"

לדברי חבר הוועדה, חה"כ איציק שמולי: "…אני את הבלוף הזה של האינטגרציה לא קונה. אני אומר את זה גם כמורה לחינוך מיוחד וגם כמדריך נוער לנוער בניתוק. ואינטגרציה זה דבר נפלא, אבל המערכת כמערכת חייבת להבין שלעולם לעולם לעולם יהיו גם בחינוך המיוחד וגם בחינוך של מה שנקרא ילדים בסיכון, ילדים שכדי לשלב אותם בסופו של דבר, הם צריכים בתחילת הדרך מסגרת מובחנת שעוטפת אותם ונותנת להם מענה לכל הצרכים שלהם מבחינה הוליסטית. ולכן הטיעון הזה, שרק אם ניקח 100 ילדים או נערים ונזרוק אותם לבית הספר התיכון יחד עם כל הילדים וזה מה שיגרום להם להרגיש שהם חלק מהקהילה והכל יהיה סבבה והכל יהיה מעולה, זה מגוחך. אני חושב שאנחנו צריכים להוציא מפה קריאה ערכית משהו לראש המועצה, שלפחות בעיני ועדת החינוך של הכנסת, ילדים ערכם גדול מיחידות דיור, ולקרוא לו מחדש לשקול גם את המדיניות החינוכית שלו, של האינטגרציה, וגם את המדיניות הקבלנית שלו, של הוספת יחידות דיור על חשבון דברים אחרים בתחומי המועצה המקומית פרדס חנה.

לאחר הדיון ועוד באותו היום, נשלח אל שר החינוך, שר הרווחה ואליך, אדוני ראש המועצה, המכתב המצ"ב, בו ביקשה הוועדה לקבל לידיה מסמך על כל תלמיד ותלמיד והחלופות החינוכיות שהוצעו לו, כאשר היא קוראת למשרד החינוך שלא לסגור את ביה"ס עד שהנתונים הנ"ל יגיעו לידיה והיא תשתכנע שסגירת ביה"ס תיטיב עם התלמידים.

שאלותיי:

  1. האם הועבר מסמך כנדרש ליו"ר הוועדה, חה"כ יעקב מרגי ? (אבקש לצרף העתק)
  2. מהן החלופות החינוכיות שהוצעו לכל תלמיד ותלמיד ?

 

ב ב ר כ ה ,

הגר פרי יגור

חברת המועצה המקומית

יו"ר סיעת 'ביחד עם העבודה'

 

העתקים:

שר החינוך

שר הרווחה

יו"ר וחברי ועדת החינוך בכנסת

מנהלת מחלקת החינוך

מנהלת מחלקת הרווחה והשירותים הקהילתיים

מבקר המועצה

פורסם בקטגוריה חדשות ועדכונים, משולחנה של הגר, סדרי יום, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם