הגיגים לשבת: 5 שעות של בושה ו-50 גוונים של חרפה – 02.06.2017

5 שעות של בושה ו-50 גוונים של חרפה – זה מה שהיה אתמול בישיבת המועצה !

שורה ארוכה של נושאים נדונו – כל נושא ובעיותיו הוא, אולם בלט בהם, והוגדשה הסאה בעניינו – נושא ביה"ס החקלאי.

בתיאוריה – הסברים על 'מקום טוב' בנתוני ביה"ס ודיבורים בישיבה על קידום מצוינות. בפועל:

נתונים של משרד החינוך מראים שאחוז המצטיינים בחקלאי הוא 1.92% בלבד

ביה"ס במקום 569 מתוך 981 תיכונים בארץ…

אף מילה על בריחת המוחות מהיישוב לבתי"ס אחרים כי לנו אין בי"ס תיכון נוסף ביישוב…

בקיצור, דיבורים כמו חול ואין מה לאכול…

טענות קשות נוספות, שהושמעו כנגד ניהול תקציב ביה"ס נדחקו לאחרון צד בדיון…

ואז עברנו לדון על נושא מועדון תנועות הנוער שהנהלת המועצה מעוניינת להקים בשטחי ביה"ס החקלאי…

ראש השולחן, מ"מ ראש המועצה ויציר כפיו, כל כך מנותק שאפילו לא שם לב שחברי הקואליציה באים בטענות להיעדר שקיפות, להיעדר שיתוף, לכך שהם ניזונים מעיתונים… (אולי עכשיו הם מבינים מה זה להיות אופוזיציה…)

אז הם הפנו טענות ושאלו שאלות… (לא תמיד נענו) ועשה הרושם שמתגבשת הסכמה להביא להחלטה לבטל את בניית המבנה, שעוד לפני שנבנה נראה כי יסודותיו רעועים – מונחים על החלטות כושלות של מי ממנהלי המועצה שלקחו לעצמם החירות לקבוע…

אחרי כמעט שעתיים של חילופי דברים, הציע מ"מ ראש המועצה במכבסת מילים כי הבנייה "תוקפא"… ! מה זאת אומרת 'תוקפא' אתם שואלים ?! – אז הנה התשובה כמו שאני מבינה ומכירה אותה כבר כשיטה של מנהלי המועצה להתמודדות עם נושאים שבהם אין הסכמה – "בואו נניח לסוגיה כרגע, בינתיים אתם ההורים, תחדלו מהשביתה ותפסיקו לעשות לנו רעש ואח"כ נראה לכם מה זה… על אפכם ועל חמתכם יקום המבנה – כי ככה אנחנו רוצים ת'כלס…"

והידיים, ידיהם של חברי הקואליציה וכמה מחברי האופוזיציה הורמו במהירות למעלה… 'בעד'.

כל אלה – שהתנגדו וצעקו שאין שקיפות, שבאו בטענות על כך שלא נתנו ידם להחלטה על הקמת המבנה, שניסו להסביר לקהל "זה לא אני" ולהיראות וליצור אחיזת עיניים כאילו הם עם הציבור, שחתמו על הבקשה לקיים את הדיון כאילו הם מבינים את עמדת הורי ביה"ס ומבקשים לשנות את רוע הגזרה עבור התלמידים והמורים ולתקן את עוולות המועצה, כל אלה שטענו כנגד החלטות הדרג המקצועי… מילים לחוד ומעשים לחוד !

להגיד דבר אחד ולהצביע הפוך זו לא רק זריית חול בעיני הציבור זוהי בגידה (לא פחות) באמון הציבור.

ולמען האמת, גם את זה חשוב לי לומר עבור מי שלא עוקב – התנהלות כזו לגמרי לא מפתיעה אבל מקוממת אותי לפחות בכל פעם מחדש (!) – זה קרה גם במאבק נגד סגירת הסדנאות כשכולם הצביעו אז בעד הסגירה (ואני נותרתי לבד בחזית). היום הם מנסים להגיד שלא ידעו, שלא אמרו להם הכל, שאם אפשר היה לדון מחדש היו מצביעים אחרת… שטויות במיץ !

ידי כולם במעל. גם המעל הזה של אתמול.

אתמול לפחות לא הייתי לבד – היינו שניים – מיכה מגידיש ואנוכי.

כל יתר חברי המועצה שנכחו בדיון התגלו במערומיהם.

הציבור לא מעניין אותם. רק הפוליטיקה והכיסא. הם באמת חושבים שהציבור מטומטם.

שוב ושוב הם מועלים באמונכם, נותנים יד לניהול הכושל של המועצה והוועדה המקומית – פעם זה עם ראש המועצה הנבחר ופעם זה עם ממלא מקומו… מצטרפים למכבסת מילים לכאורה מקצועיות שאני בספק אם הבינו אותה בכלל (ואל תקנו את זה כשיבואו אליכם ויגידו – "אהה… חשבנו ש…" כי הפעם, באופן חד משמעי כל הנתונים היו על השולחן. הם ידעו והבינו הכל. אגב, ייאמר לזכותה של חברת המועצה שרון בן צור, שדקות אחרי ההצבעה הבינה… וביקשה לשנות את הצבעתה. היתר לא).

והדיון נמשך… ועברנו הלאה… והצעקות לא פסקו כי ככה מנהלים אצלנו ישיבות… גם מכות היו שם בסוף (בין שני חברי מועצה)… ביזיון שאין כדוגמתו.

הייתי רוצה להעלות היום תמונה ולכתוב 'שבת שלום ובשורות טובות' אבל אני לא יכולה… עצבות ובושה מנכרים בי.

עבורי המילה (גם אם הרבה פעמים טוענים כנגדי שאני 'רק מילים'… ואתם הרי מיודעים שאין זה המצב) יש לה חשיבות רבה והיא אבן היסוד בחוזה הבלתי כתוב שביני כנבחרת ציבור לבין הציבור במושבה שלנו.

כל מי שיצפה בוידאו של הישיבה אתמול יבין בדיוק על מה אני מדברת.
לכל מי שהצביע 'בעד' אתמול והתנהג באופן מבזה – יראה אתכם הציבור וישפוט.

שלכם תמיד, עומדת מאחורי כל מילה שלי !!

https://www.facebook.com/hagar.yagur/posts/10155388692632888

פורסם בקטגוריה הגיגים לשבת, חדשות ועדכונים, משולחנה של הגר, עם התגים , , , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

אשמח לשמוע את תגובתכם